Aktualności

RegioStars 2016

Cztery projekty z Polski znalazły się w tegorocznym finale konkursu Komisji Europejskiej RegioStars. Jego celem jest promocja najbardziej innowacyjnych i inspirujących inicjatyw regionalnych, których realizacja była możliwa dzięki wykorzystaniu funduszy przeznaczonych na politykę spójności.

Zespół niezależnych Jurorów, pracujących pod kierownictwem posła do Parlamentu Europejskiego Lamberta Van Nistelrooija, spośród 104 projektów nadesłanych z 14 krajów  wskazała 23 finalistów.

 

Z przyjemnością informujemy, że projekt pn. Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Bełżycach dla potrzeb Celowego Związku Gmin „PROEKOB” został zakwalifikowany do finału konkursu RegioStars 2016.

Pozostałe nagrodzone projekty są realizowane w Austrii, Belgi, Chorwacji, Danii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, na Litwie, w Holandii, Prtugalii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Ceremonia rozdania dziewiątej edycji nagród RegioStars odbędzie się 11 października 2016 r. w Brukseli, tradycyjnie podczas Europejskiego Tygodnia Regionów.

Więcej informacji: KLIK