Aktualności

25-11-2015|Informator, Inwestycje|

Pomieszczenia Urzędu Stanu Cywilnego jak nowe.

W tym roku zmieniło się nie tylko prawo o aktach stanu cywilnego, ale zmienił się także wygląd naszego Urzędu Stanu Cywilnego. Chociaż trudno to sobie wyobrazić, ale pomieszczenia urzędu nie były remontowane od prawie czterdziestu lat. Nareszcie w tym roku doczekaliśmy się! Obecne władze miasta podjęły decyzję w sprawie odnowienia części pomieszczeń Urzędu Stanu Cywilnego.

Wyremontowany został korytarz, biuro i sala bankietowa. Z korytarza zniknęła łatwopalna, zagrażająca bezpieczeństwu przeciwpożarowemu boazeria i krata nieco przypominająca więzienie. Na jasnych ścianach położono tynk mozaikowy i zmieniono oświetlenie. W odświeżonym pomieszczeniu biurowym na meblościance z lat 70-tych, częściowo zamykanej, częściowo za szkłem, w której przechowuje się akta stanu cywilnego zamontowano nowe, jednolite fronty, zamykane na klucz. Sala bankietowa nabrała „ciepła” dzięki nowym meblom i wymianie tapicerki na kanapach. Wszędzie wymieniono drzwi, kaloryfery, a starą zniszczoną wykładzinę zastąpiły jasne panele podłogowe. Wszystkie remontowe prace wykonane były przez pracowników zatrudnionych na tzw. pracach interwencyjnych co bardzo zmniejszyło ogólne koszty remontu. Niezbędny byłby również remont sali ślubów, ale ze względów finansowych niemożliwy obecnie do wykonania. Trzeba zaznaczyć, że zakres zadań urzędu stanu cywilnego jest zadaniem zleconym gminom przez administrację rządową, co oznacza, że petentami urzędu są nie tylko mieszkańcy gminy, ale całej Polski.

Miło jest widzieć, że zachodzą pozytywne zmiany, a wyglądu naszych pomieszczeń nie musimy się już wstydzić przed interesantami.