Aktualności

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii w konkursach o bezpieczeństwie

W dniu 12 maja 2017 r. w Józefowie nad Wisłą odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.

Z radością informujemy, że drużyna z naszej szkoły reprezentująca gminę Poniatowa, rywalizując z pięcioma najlepszymi szkołami powiatu opolskiego, zajęła II miejsce. Pokonała nas tylko szkoła       z Opola Lubelskiego.

W tym konkursie oprócz wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, należało wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, pokonywania rowerowego toru przeszkód i poruszania się po drogowym miasteczku.


19 maja 2017r. w sali kinowej Opolskiego Centrum Kultury odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem Bezpieczny 2017″. Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych  również tam reprezentowała Gminę Poniatowa  i stanęła na podium zajmując III miejsce. Do I miejsca zabrakło nam zaledwie 0,7 pkt. Uczniowie pisząc test musieli wykazać się wiedzą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. W konkursie oceniano także scenkę prezentującą szkołę, gminę, powiat  i bezpieczne hasło. W tej scence nawiązaliśmy do gry w szachy, gdyż nasza szkoła jako jedyna  w powiecie opolskim realizuje projekt „Szachy w szkole”. Kolejne punkty otrzymaliśmy  za projekt koszulki promującej bezpieczne zachowania  w różnych sytuacjach.  Nasi uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane i wręczane  przez Burmistrza Miasta i Gminy Poniatowa – Pana Zygmunta Wyroślaka.

Uczestników obydwu konkursów przygotowała pani Ewa Jarska z pomocą pani Agnieszki Kunowskiej-Włodarczyk i Katarzyny Pastuszki. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.