Aktualności

Ławka Niepodległości w Poniatowej

W dniu 31.12.2018 r. w Poniatowej, przy wejściu do Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej została zamontowana Ławka Niepodległości, która stanowi symbol setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Dotację na montaż ławki Gmina Poniatowa otrzymała od Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach ogólnopolskiego projektu.

Ławka Niepodległości  ma  wyjątkowo urbanistyczny wygląd i wyposażona jest w najnowszą technologię w tym: router WiFi, ładowarkę NFC, głośnik, gniazdo USB.

Od teraz mieszkańcy Poniatowej mają możliwość odpoczynku na ławce oraz wysłuchania fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego — Marsz I Brygady, fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r., części regionalnej przygotowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz części lokalnej zawierającej treść dotyczącą Powstania Listopadowego z 1831 r. Mieszkańcy słuchając ww. fragmentów mogą poszerzyć swoją wiedzę i pogłębić tożsamość narodową jednocześnie upamiętniając bohaterów walczących o odzyskanie suwerenności.

DSC_0576

 

Poniżej znajdują się nagrania dostępne do odsłuchania w  Ławce Niepodległości.