Aktualności

Stworzenie Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Poniatowej – Zagłosuj już dziś!

Wniosek Ochotniczej Straży Pożarnej w Poniatowej o dofinansowanie na stworzenie w naszym mieście Dziecięcej I Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także zakup toru przeszkód i fantomów do nauki Pierwszej Pomocy przeszedł wstępną POZYTYWNĄ weryfikację. Teraz projekt potrzebuje naszego poparcia! 

Aby oddać swój głos, wystarczy WEJŚĆ w LINK Poniżej i kliknąć po prawej stronie POPRZYJ INICJATYWĘ

https://pomoctomoc.pzu.pl/node/678

Projekt Ochotniczej Straży Pożarnej Poniatowa-Miasto ma na celu stworzenie dziecięcej drużyny pożarniczej w przedziale wiekowym 6-12 lat, a także Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej 12-16 lat.

Projekt obejmuje zakup umundurowania dla tych drużyn, fantomów do nauki i toru przeszkód do ćwiczeń. Obie grupy będą odbywały minimum 2x w miesiącu spotkania szkoleniowe – młodsza grupa na początek w szkole, starsza grupa w remizie. Na zbiórkach szkoleniowych dzieci i młodzież w pierwszej kolejności będą poznawały zasady bezpieczeństwa i reakcji na wypadek zagrożenia, następnie przejdą przeszkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy (jednostka posiada defibrylator treningowy). W następnej kolejności będą zajęcia na dworze i przygotowanie do rywalizacji w ramach gminnych zawodów sportowo – pożarniczych.