Aktualności

Złote Gody w Gminie Poniatowa

Na medale zasługują bohaterowie. Także Ci, którzy wykazują bohaterstwo w życiu codziennym. Takie właśnie odznaczenia otrzymali jubilaci Złotych Godów, czyli uroczystości poświęconej osobom, które mogą pochwalić się długoletnim pożyciem małżeńskim.

Życie ze sobą i życie w zgodzie wymaga dobrej komunikacji, umiejętności słuchania drugiej osoby i umiejętności wypracowywania kompromisu. Pary, które przeżyły w jednym związku 50  lat, są w naszym kraju na mocy ustawy nagradzane specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Na żaden medal nie pracuje się tak długo, dlatego warto zadbać o to, by dzień jego wręczenia był wyjątkowy. W tym roku uroczystość odbyła się 30 kwietnia 2017 r. w Centrum Kultury Promocji i Turystyki i oprócz samych jubilatów zagościli na niej Burmistrz Poniatowej Pan Zygmunt Wyroślak, Zastępca Burmistrza Pani Krystyna Sołdek i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Eugeniusz Chyła.

Uroczystość prowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Małgorzata Pietroń i Zastępca Kierownika USC Pani Monika Młyniec, która „opiekowała” się Dostojnymi Jubilatami.

Na wniosek Burmistrza Poniatowej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda nadał 26 parom „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W zorganizowanej przez burmistrza uroczystości udział wzięło 18 par małżeńskich:

 1. Stanisław i Anna Cisłak
 2. Jan i Alina Długosz
 3. Eugeniusz i Anastazja Goleń
 4. Jan i Lidia Lasek
 5. Edward i Jadwiga Lasota
 6. Stanisław i Wanda Matraszek
 7. Czesław i Krystyna Oleksiak
 8. Jan i Czesława Pietras
 9. Henryk i Łucja Piotrowscy
 10. Józef i Ryszarda Pyśniak
 11. Ryszard i Lucyna Samołyk
 12. Jan i Zofia Siekierka
 13. Józef i Danuta Siwiec
 14. Zdzisław i Wiesława Solis
 15. Tadeusz i Marianna Szafran
 16. Janusz i Zofia Trała
 17. Antoni i Janina Ziółkowscy
 18. Wacław i Celina Żywiccy

Pozostali odznaczeni to:

 1. Tadeusz i Krystyna Adamczyk
 2. Janusz i Barbara Chęć
 3. Józef i Zofia Dacka
 4. Roman i Danuta Goliszek
 5. Włodzimierz i Barbara Hermanowicz
 6. Janusz i Maria Tajer
 7. Tadeusz i Halina Tyszkiewicz
 8. Bogusław i Zofia Zarzyccy

Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek przesłał list gratulacyjny, który został odczytany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Eugeniusza Chyłę. Burmistrz Poniatowej odznaczył medalami wszystkie obecne pary, które otrzymały dodatkowo list gratulacyjny, dyplom, legitymację od Prezydenta RP i bukiet kwiatów. Na uroczystości nie zabrakło licznie zgromadzonej rodziny jubilatów i najbliższych, którzy wznosili toast za kolejne szczęśliwe lata,  składali  podziękowania i życzenia. Bohaterowie wydarzenia mieli również okazję do wymiany doświadczeń i licznych serdeczności. Uroczystość umilił wszystkim gościom koncert solistów z CKPiT; Julii Zielińskiej, Julii Zburzyńskiej, Julii Wiczuk, Karoliny Szlachetki, Katarzyny Zielińskiej, Aleksandry Rutyny i Pani Małgorzaty Urbanek.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Joannie Kawałek – Dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki oraz wszystkim pracownikom za pięknie udekorowaną salę, menu, oprawę muzyczną i artystyczną uroczystości.

Wszystkim Jubilatom jeszcze raz składamy gratulacje związane z przeżyciem 50 lat w związku małżeńskim i  życzymy raz jeszcze jak najlepszego zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na kolejne lata!