Aktualności

Dzień Strażaka w Gminie Poniatowa

W dniu 7 maja 2017 roku w miejscowości Zofianka odbyły się obchody Dnia Św. Floriana patrona wszystkich strażaków.

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego przemarszu zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z gminnych jednostek Poniatowa i Wąwolnica, w asyście orkiestry dętej, mieszkańców wsi i zaproszonych gości na plac obok remizy OSP Zofianka, gdzie mszę świętą w intencji strażaków odprawił Ksiądz Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Wąwolnicy Jerzy Ważny.

W eucharystii uczestniczyli druhowie OSP oraz zaproszeni goście: Starosta Opolski Zenon Rodzik, Burmistrz Poniatowej Zygmunt Wyroślak, Wójt Gminy Wąwolnica Marcin Łaguna, Zastępca Burmistrza Poniatowej Krystyna Sołdek, Radna Rady Powiatu w Opolu Lubelskim Jadwiga Flasińska, Radny Rady Powiatu w Opolu Lubelskim Andrzej Chyła, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniatowej Eugeniusz Chyła, Radny Rady Miejskiej w Poniatowej Wojciech Kędziora, Komendant Gminny OSP Dominik Molesta.

Po części oficjalnej strażacy oraz zaproszeni goście udali się na dalsze świętowanie.

W organizację obchodów, w tym przygotowanie pysznych potraw, których zaproszeni goście nie mogli się nachwalić, aktywnie zaangażowały się Panie ze Stowarzyszenia „Kobiety na Piątkę” i gospodynie z Zofianki. Za włożony trud i pomoc serdecznie dziękujemy.

Wszystkim Strażakom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ofiarność, trud, pełną gotowość i zdecydowana postawę we wszystkich działaniach chroniących zdrowie, życie i mienie ludzkie oraz życzymy by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i uznania społecznego.