Aktualności

Wizyta Świętego Mikołaja w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej w Poniatowej

Z okazji zbliżających się Mikołajek, dzisiaj, tj. 5 grudnia podopiecznych Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej w Poniatowej odwiedził długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość – Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek.

Dzieci wraz z Paniami przygotowali przytulne miejsce z kominkiem, pięknie przystrojoną choinką i wygodnym fotelem dla przybyłego gościa, którego nadejście zwiastował dźwięk dzwoneczków. Uczniowie z niecierpliwością i utęsknieniem wypatrywali Mikołaja i nic dziwnego, w końcu czekali na niego tyle czasu…

Podczas wizyty Mikołaja, dzieci chętnie śpiewały dla niego piosenki i recytowały wierszyki, nie zabrakło również wspólnej zabawy i pamiątkowego zdjęcia.

Według tradycji chrześcijańskiej Św. Mikołaj był biskupem Miry, a także pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Pod osłoną nocy pomagał najbardziej potrzebującym, dzieląc się swoim majątkiem oraz podrzucając niewielkie podarunki. Zgodnie z tradycją na dzisiejszym spotkaniu nie zabrakło obdarowania niespodziankami najmłodszych uczestników spotkania.