Aktualności

Wigilia w Klubie Seniora w Poniatowej

Dzisiaj, tj. 13 grudnia w Klubie Seniora w Poniatowej odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego nie zabrakło tradycyjnego opłatka, kolęd i serdeczności. W atmosferze pełnej radości i wzruszeń poniatowscy seniorzy oraz ich zaproszeni goście, wśród których byli: zastępca burmistrza Poniatowej Aneta Poniatowska, Kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora Aneta Mazur, Dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki Marzena Wójtowicz, ks. Proboszcz Piotr Petryk oraz Kierownik Klubu Seniora Urszula Cieniuszek, zasiedli do wspólnego biesiadowania.

Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do integracji w świątecznej atmosferze, a obecność zaproszonych gości dodatkowo umocniła rangę spotkania i dała jej uczestnikom poczucie ważności i docenienia.Jak przystało na tradycyjną Wigilię o jej duchową oprawę zadbał ks. Proboszcz odczytując fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza, prowadząc wspólną modlitwę oraz zapraszając do symbolicznego połamania się opłatkiem. Był to szczególny gest jedności, życzliwości i pokoju tworzący niezapomnianą atmosferę.

Przy wspólnym stole i wigilijnych potrawach wszyscy mieli czas, aby porozmawiać o mijającym roku i planach na przyszłość. Dopełnieniem spotkania było wspólne kolędowanie, podczas którego wybrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Były one bez wątpienia nie tylko muzyczną ozdobą dzisiejszej Wigilii, ale także przypomnieniem o naszych korzeniach, tradycji i wartościach, które są nam tak bliskie w tym przedświątecznym czasie.