Ślubowanie Pierwszoklasistów

W miniony wtorek,10 października odbyło się uroczyste pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. W uroczystości wzięło udział 105 uczniów pod opieką swoich wychowawców. Był to bardzo ważny dzień zarówno dla uczniów jak dla ich rodziców. Pierwszoklasiści ślubowali uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły i domu rodzinnego, kochać i być wiernym ojczyźnie.

Na uroczystości ślubowania obecny był Pan Burmistrz Zygmunt Wyroślak, który pogratulował uczniom gotowości do uczestniczenia w życiu szkolnym. Ponadto, Pan Burmistrz skierował ciepłe słowa do nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, życząc im wytrwałości, sumienności i owocnych lat nauki.

Podczas uroczystości byli obecni: Dyrektor Szkoły Podstawowej Szkoły Pan Mirosław Plandowski, Wicedyrektor Szkoły Pani Ewa Zielińska, Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Wychowania Oraz do Spraw Rodziny Pani Bożena Szwed, Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu do spraw Obsługi Oświaty w Poniatowej Pani Anna Gogół, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Krupa oraz nauczyciele i wychowawcy.

Wyjątkowo okazałą oprawę ceremonii przygotowały dzieci z klasy trzeciej pod nadzorem Pani Ewy Zielińskiej oraz samorząd uczniowski.

Wydarzenie zostanie zapamiętane przez dzieci i ich rodziców na długie lata, a słowa i upominki które dzieci otrzymały będą motywować je do sumiennej nauki i dążenia do  osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Wszystkim zgromadzonym serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy uczniom dużej motywacji do nauki, a nauczycielom i rodzicem wytrwałości oraz energii we wspieraniu i edukacji swoich podopiecznych.