Aktualności

Plebiscyt „Poniatowski Sponsor Roku 2023” rozstrzygnięty!

Wczoraj, 10 lutego br., w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której poznaliśmy laureatów oraz wyróżnionych piątej edycji plebiscytu „Poniatowski Sponsor Roku 2023”.

Uroczystość otworzył burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, który powitał przybyłych gości, a w szczególności przedsiębiorców, którzy w roku 2023 nie szczędzili swojej hojności na rzecz instytucji i organizacji z terenu Gminy Poniatowa. W gali uczestniczyli również: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej Ewa Baranowska, Wiceprzewodniczący Janusz Nowomiejski i Seweryn Świątek, zastępca burmistrza Aneta Paniatowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, sekretarz Gminy Dominik Molesta, kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora Aneta Mazur, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej Marzena Wójtowicz.

Tegoroczny plebiscyt odbył się po trzyletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID, niemniej jednak V edycja była wyjątkowa pod względem ilości przyjętych zgłoszeń – do organizatorów wpłynęło 19 formularzy od instytucji i organizacji korzystających ze wsparcia aż 49 przedsiębiorców nominowanych do plebiscytu.

Tytuł „Poniatowskiego Sponsora Roku” może otrzymać przedsiębiorca, który prowadzi działalność na terenie Gminy Poniatowa oraz w minionym roku, wspierał działania organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej, przekazując im wsparcie finansowe, rzeczowe lub logistyczne. Zaszczytny tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach, pod względem ilości zatrudnionych pracowników. Kapituła plebiscytu, w składzie: przewodnicząca Pani Ewa Baranowska, Pani Aneta Poniatowska, Pani Anna Ruta, Pani Marzena Wójtowicz i Pani Aneta Mazur po zapoznaniu się ze złożonymi wnioskami nominacyjnymi oraz po przeliczeniu głosów oddanych na zgłoszonych darczyńców, wyłoniła wyróżnionych oraz laureatów.

W kategorii duże przedsiębiorstwo, zatrudniające powyżej 50 pracowników tytuł „Poniatowski Sponsor Roku 2023” otrzymała firma Pawtrans Holding Sp. z o.o.; I wyróżnienie otrzymała firma Wentworth Tech Sp. z o.o.; II wyróżnienie otrzymało Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Poniatowej Sp. z o.o.

W kategorii średnie przedsiębiorstwo, zatrudniające powyżej 10, a mniej niż 50 pracowników tytuł „Poniatowski Sponsor Roku 2023” otrzymał Bank Spółdzielczy w Poniatowej, I wyróżnienie otrzymała firma Restauracja „Pod Kogutem” Tomasz Nieradka i Jolanta Kusa S.C.; II wyróżnienie otrzymał Hotel Restauracja Słowik Barbara i Waldemar Słowikowie.

W kategorii małe przedsiębiorstwo, zatrudniające do 10 pracowników tytuł „Poniatowski Sponsor Roku 2023” otrzymało Gospodarstwo Ogrodnicze Jolanta i Tadeusz Oświecińscy; I wyróżnienie otrzymała firma „Klimako” Wioleta Grzelak; II wyróżnienie otrzymała firma Centrum Budowlane HENIN S.C. Mirosława i Adam Mróz.

Zwycięzcom plebiscytu zostały wręczone nagrody, podziękowania i kwiaty z rąk Pana Burmistrza i członkiń kapituły. Dodatkowo, wszystkie nominowane firmy otrzymały pamiątkowe podziękowania za wsparcie okazane instytucjom i organizacjom działającym na terenie gminy.

Uroczystość uświetniły występy młodych wokalistów: Olafa Resztaka, Mai Woronieckiej i Kornelii Szlachetki, doskonalących swoje umiejętności w ramach zajęć prowadzonych przez CKPiT w Poniatowej, którzy zachwycili gości swoim talentem, wykonując przepiękne utwory.

Składamy serdeczne gratulacje zwycięskim firmom i ich pracownikom, nominowanym oraz wszystkim podmiotom, które na co dzień angażują się w rozwój społecznych inicjatyw na terenie Gminy Poniatowa. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie w przyszłym roku, odbędzie się w jeszcze szerszym gronie!

Fotorelacja z gali znajduje się na Facebooku Gminy Poniatowa https://www.facebook.com/GminaPoniatowa?locale=pl_PL