Aktualności

Opolscy policjanci ustalają okoliczności śmierci 60 – latka.

Wychłodzenie organizmu to przypuszczalna przyczyna śmierci 60-letniego mieszkańca gminy Poniatowa. Ustalono, że mężczyzna nie powrócił na noc do domu po ubiegło dniowym kuligu. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby zagrożone zamarznięciem.

Wczoraj tuż przed południem dyżurny opolskiej policji został powiadomiony o zaginięciu 60 – letniego mieszkańca gminy Poniatowa, który dzień wcześniej wyjechał saniami jako woźnica na szkolny kulig. Komendant opolskiej Policji wszczął poszukiwania. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wraz z psem tropiącym. Około godziny 15.00 udało się ciało mężczyzny w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon oraz stwierdził, że przyczyną jego śmierci było prawdopodobnie wychłodzenie organizmu. Prowadzone postępowanie ma wyjaśnić wszystkie okoliczności śmierci 60- latka.
Apelujemy, aby nikt nie przechodził obojętnie obok osób, których życie i zdrowie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Niskie temperatury oraz trudne warunki pogodowe mogą zagrozić nie tylko ich zdrowiu, ale także życiu. O każdym przypadku zauważenia osoby nieprzytomnej czy też znajdującej się w stanie upojenia alkoholowego świadczącym, że nie jest ona w stanie sama zadbać o swoje bezpieczeństwo należy poinformować policję lub pogotowie ratunkowe.