Lubelski Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Cechem Rzemiosł Spożywczych w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, zapraszają na Lubelski Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych, który odbędzie się w dniach od 8 do 9 kwietnia 2017 roku w Lublinie, na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, przy al. Warszawskiej 96,  rynek skansenowskiego miasteczka.

Podczas organizowanego Festiwalu będzie możliwość degustacji i zakupów produktów żywnościowych oraz rękodzieła przez odwiedzających, a szczególnie tych poszukiwanych w okresie przedświątecznym.

Zachęcamy do uczestnictwa Formularz uczestnictwa w kiermaszu Udział w Kiermaszu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom miejsca wystawowe w ich własnych namiotach.

Przez dwa dni będą się odbywały także pokazy obrzędów związanych z Wielkanocą i występy ludowych zespołów regionalnych. Podczas Lubelskiego Festiwalu Wielkanocnego można będzie obejrzeć pokazy obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi i dowiedzieć się jak dawniej gospodynie szykowały się do świąt. Ponadto Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało na dwa dni Kiermaszu ofertę wielkanocnych warsztatów  rękodzieła ludowego.