Aktualności

16-05-2016|

Konkursy Papieskie

Konkursy związane z osobą Jana Pawła II zakończone

W Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej zakończyły się konkursy związane z osobą Jana Pawła II, które odbywały się pod patronatem pana Zygmunta Wyroślaka – Burmistrza Miasta i Gminy Poniatowa oraz Ks. Kan. Dr. Piotra Petryka– proboszcza Parafii Św. Ducha w Poniatowej.

W eliminacjach Festiwalu Piosenki Papieskiej „Jan Paweł II – człowiek święty” wzięło udział 8 solistów oraz 5 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jury uwzględniając dobór repertuaru, innowacje muzyczne, interpretację utworu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii kl. I-III szkoły podstawowe:

Magda Smaga Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Kowali

w kategorii kl. IV-VI szkoły podstawowe:

Łucja Klucznik Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej

wyróżnienie:

Aleksandra Rutyna Szkoła Podstawowa w Poniatowej Kolonii

w kategorii zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne wśród laureatów znaleźli się:

Daniel Przybycień, Maciej Oćwieja, Kacper Skóra – Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej

 Martyna Binięda, Karolina Czapla – Szkoła Podstawowa w Braciejowicach

Zespół OD TERAZ Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej: Julia Zburzyńska, Alicja Ambrozik, Ola Góźdź, Natalia Błaszczyk, Katarzyna Zielińska, Magda Pyda, Mateusz Pisula, Daria Karaś, Przemek Stefaniak, Wojciech Kołodziej

wyróżnienie:

Aleksandra Czuryło, zespół Amelia Gajec, Julia Gajec, Klaudia Sochaj, Oliwia Przychodzeń, Maja Chęć – Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej

Laureaci konkursu wystąpią na koncercie podczas 30 -lecia Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej 15 maja o godz. 14.40.

Natomiast w konkursie wiedzy o Janie Pawle II „Jan Paweł II – człowiek święty” rywalizowało ze sobą 12 uczestników z czterech szkół podstawowych z gminy Poniatowa. Najlepszą wiedzą popisały się uczennice Szkoły Podstawowej w Poniatowej Kolonii, które zajęły wszystkie trzy miejsca dla zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Lewtak, drugie Wiktoria Szykuła, a trzecie miejsce Aleksandra Rosińska. Wręczenie statuetek laureatom odbędzie się podczas obchodów 30-lecia Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej 15 maja.

Rozwiązano także konkurs plastyczny „Laurka dla Jana Pawła II” i „Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży”. Do konkursu „Laurka dla Jana Pawła II” zgłoszono 34 prace dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych gminy Poniatowa.

Lista laureatów konkursu Laurka dla Jana Pawła II:

  1. Milena Chyła, Przedszkole w Poniatowej
  2. Nikola Pietraś, Przedszkole Miejskie w Poniatowej
  3. Kamil Samonek, Przedszkole Miejskie w Poniatowej
  4. Kuba Tajer, odział przedszkolny Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Kowali
  5. Michał Woś, Przedszkole Miejskie w Poniatowej

Lista wyróżnień:

  1. Bartosz Chęć, Społeczne Przedszkole w Dąbrowie Wronowskiej
  2. Zuzanna Chęć, Społeczne Przedszkole w Dąbrowie Wronowskiej
  3. Maja Chyła, Przedszkole Miejskie w Poniatowej
  4. Dominika Kwiatkowska, Społeczne Przedszkole w Dąbrowie Wronowskiej
  5. Wiktoria Mańko, odział przedszkolny Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Kowali
  6. Amelia Wicha, Społeczne Przedszkole w Dąbrowie Wronowskiej

 

Do konkursu plastycznego „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży” zgłoszono łącznie 68 prac ze szkół podstawowych z gminy Poniatowa.

Lista laureatów konkursu „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”:

  1. Julia Flasińska, Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej
  2. Hanna Molesta, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  3. Katarzyna Pyda, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  4. Wiktoria Szykuła, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  5. Kacper Tależyński, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  6. Kacper Tkaczyk, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kraczewicach
  7. Julia Walczyk, Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej

 

Lista wyróżnień:

  1. Michał Adamiec, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  2. Patrycja Bucior, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  3. Mateusz Chęć, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kraczewicach
  4. Nadia Chwaszewska, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  5. Jakub Czajka, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  6. Julia Czajka, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  7. Aleksandra Czuryło, Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej
  8. Ala Grudzień, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  9. Paula Jargiło, Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej
  10. Emilia Kociszewska, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  11. Dominik Kociszewski, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  12. Weronika Kołosińska, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  13. Natalia Marcewicz, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  14. Anita Rosińska, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  15. Dawid Ruta, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  16. Aleksandra Rutyna, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  17. Oliwia Rudzińska, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej
  18. Natalia Sarna, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  19. Zuzanna Szwed, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  20. Maja Szklarz, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii
  21. Aleksander Wiracki, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kraczewicach
  22. Karolina Żarnowska, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii

 

Otwarcie wystawy zwycięskich prac oraz wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 17 maja 2016 r. o godz. 17 w CKPiT.