Aktualności

Jubileusz 60-lecia OSP Spławy

Jubileusz 60 lat to z pewnością powód do dumy, do licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania w gronie przyjaciół, towarzyszy  i zaproszonych gości. W ubiegłą niedzielę 23 września 2018 roku, odbyły się obchody jubileuszu 60 – lecia istnienia  jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Spławach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Polową odprawioną przy kapliczce w Spławach, przez ks. Jerzego Wesołowskiego – proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach. Po nabożeństwie, w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej z CKPIT  nastąpił przemarsz strażaków  wraz z zaproszonymi gośćmi  i mieszkańcami do  strażnicy, która nabrała świeżości po wykonanym remoncie sfinansowanym z budżetu gminy. Dostojnie prezentowali się także druhowie, w nowo zakupionych mundurach ufundowanych przez Burmistrza Poniatowej.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Starosta  Opolski Zenon Rodzik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniatowej Eugeniusz Chyła, Burmistrz Poniatowej Zygmunt Wyroślak, Zastępca Burmistrza Poniatowej Krystyna Sołdek, Skarbnik Gminy Anna Ruta, Radny Rady Miejskiej w Poniatowej Karol Sołdek, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuta, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Chyła oraz  Zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Zbigniew Zielonka.

Jubileusz  nie byłby obchodzony gdyby nie wspaniali ludzie, którzy w oparciu  o idee niesienia pomocy innym,  ryzykują swoje życie.  Historię funkcjonowania OSP w Spławach przedstawił wieloletni kronikarz OSP, druh Zbigniew Kwiatkowski.

Kulminacyjnym punktem jubileuszu było wręczenie  druhom honorowych odznaczeń za wzorową służbę oraz pamiątkowych  dyplomów. Po części oficjalnej, na zaproszenie Prezesa OSP  Stanisława Czapczyńskiego goście udali się na uroczysty obiad przygotowany przez  prężnie działające stowarzyszenie „Koło Gospodyń Wiejskich w Spławach”.

Życzymy strażakom z OSP w Spławach wszystkiego najlepszego oraz  świętowania kolejnego jubileuszu.