Aktualności

Gramy dla Jacka!

Gramy dla Jacka i jego rodziny – koncert charytatywny

29 maja 2016 r. w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej odbędzie się akcja charytatywna, która ma na celu zebranie środków finansowych na rozbudowę domu dla Jacka Rogali i jego rodziny mieszkających we wsi Zofianka. Przygotowaliśmy liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i  dla osób dorosłych. Start o godzinie 16.

 

 

W programie imprezy m.in.:

– koncert przebojów Majki Jeżowskiej – Majka Cover w wykonaniu Martyny Rutkowskiej

– loteria dla dzieci

– malowanie twarzy

– koncert na akordeon i mini orkiestrę – wystąpią Martyna Rutkowska (wokal) i Andrzej Rutkowski (akordeon-wokal) – w programie m.in. piosenki z lat 20., taniec węgierski, melodie z filmów

– koncert rockowy

– kiermasz pysznych ciast

Jacek Rogala, którego rodzinie chcielibyśmy pomóc, ma 22 lata, jest osobą niepełnosprawną, cierpi na porażenie mózgowe z autoagresją. Ma czterech braci. Najmłodszy z nich – Kubuś także choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz dodatkowo na najzłośliwszą odmianę padaczki tzw. Zespół Westa. Kolejny z braci Mateusz – ma epilepsję. Ojciec chłopców zmarł nagle 9 lat temu, teraz zajmuje się nimi mama Małgorzata z pomocą babci.

Siedmioosobowa rodzina mieszka w trudnych warunkach w starym, drewnianym domu, w którym jest jeden pokój, kuchnia i malutka łazienka, niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Brak oddzielnych pokoi uniemożliwia zapewnienie bezpieczeństwa chłopcom – ataki autoagresji Jacka sprawiają, że może wyrządzić krzywdę sobie oraz swoim braciom. Konieczna jest rozbudowa oraz remont domu, co będzie kosztowało ponad 100 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że podczas koncertu w CKPiT mieszkańcy Poniatowej okażą się hojni i wspólnie uzbieramy tę dość wysoką kwotę lub chociaż jej część. Zapraszamy wszystkich serdecznie!