Aktualności

Akcja charytatywna dla Pawła walczącego z nowotworem

W środę, 21 marca 2018 roku z inicjatywy Burmistrza Poniatowej Zygmunta Wyroślaka oraz Rady Rodziców  Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej nauczyciele, rodzice, dzieci z Przedszkola Miejskiego, uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum  i  Zespołu Szkół w Poniatowej, pracownicy Urzędu Miejskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejsko-Gminnego Zespołu ds. Oświaty, Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Centrum Kultury, Promocji i Turystyki oraz mieszkańcy Poniatowej włączyli się w akcję charytatywną dla 13-letniego Pawła Śliwińskiego walczącego z nowotworem kości.

Choroba zaatakowała zaczynając od lewej kości piszczelowej, a zaraz potem pojawiły się przerzuty do płuc. Nowotwór jest lekooporny, co sprawia, że jego leczenie jest wyjątkowo trudne. Niestety choroba i jej leczenie pochłania coraz większe koszty. Miesięczna kuracja wynosi 15 000,00 zł + koszty dojazdu. Rodzina samodzielnie nie jest w stanie opłacić leczenia, dlatego w pierwszy dzień wiosny do akcji wkroczyli Rada Rodziców oraz nauczyciele i koledzy Pawła, którzy pod patronatem Caritas zorganizowali konkurs w klasach pn. „Złotóweczki dla Pawła”, kiermasz ciast i loterię fantową. Przedszkolaki, ze specjalnymi puszkami i transparentami  przeszły barwnym korowodem ulicami miasta, odwiedzając pracowników Urzędu Miejskiego i sąsiednich instytucji.

Tego dnia udało się zebrać  16 906,03  zł. To jednak wciąż za mało aby zapewnić chłopcu wystarczające środki na leczenie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Dziękujemy serdecznie za  hojność  oraz  wsparcie, które jest Pawłowi i jego rodzinnie bardzo potrzebne.

Informujemy, że  została uruchomiona internetowa zbiórka  na potrzeby leczenia Pawła  https://zrzutka.pl/fk5v3 jej organizatorem jest   Pani Katarzyna Krupa Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Poniatowej.  Zwracamy się  do wszystkich o pomoc i wsparcie dla Pawła. Podarujmy chłopcu życie!