Aktualności

ZŁOTE GODY w Gminie Poniatowa

„Niełatwo jest wyrazić słowami podziw i szacunek dla wspólnej, 50-letniej drogi dwojga ludzi, którzy mimo trudności, pokus życia, różnicy charakterów idą razem przez życie” – to cytat z listu gratulacyjnego Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki skierowanego do dla par małżeńskich, które w niedzielę – 03 lipca 2022 r. Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk odznaczył „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

„Złote Gody” to tradycyjne, coroczne spotkanie władz samorządowych z parami małżeńskimi z terenu naszej gminy, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat.

Spotkanie poprzedziła Msza Święta w intencji Jubilatów odprawiona w Kościele pw. Ducha Świętego w Poniatowej przez  ks. kanonika seniora Józefa Brzozowskiego. O oprawę mszy zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Jarosława Mielko.

Uroczyste wręczenie Medali parom małżeńskim, które w 1971 roku zawarły związek małżeński odbyło się w Domu Weselnym „Pod Jarzębinami”. Władze samorządu Gminy reprezentowali: przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Baranowska, która odczytała list gratulacyjny Wojewody Lubelskiego, burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk oraz zastępca burmistrza Poniatowej Aneta Poniatowska. Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Pietroń wraz z zastępcą kierownika USC Moniką Młyniec. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała dyrektor CKPiT Joanna Kawałek.

Wszystkie obecne pary oprócz odznaczeń, otrzymały legitymację od Prezydenta RP, listy gratulacyjne i bukiety kwiatów. Po ciepłych słowach i gratulacjach, odśpiewano gromkie ”Sto lat” z symboliczną lampką szampana.

Po oficjalnej części uczestnicy „Złotych Godów” spędzili miłe popołudnie uświetnione występem zespołu „Vocal”.

Wszystkim Jubilatom życzymy, żeby tak pięknie dotrzymane zobowiązanie sprzed 50 lat przetrwało jeszcze długie lata w zdrowiu, szczęściu, miłości i życzliwości od najbliższych!

Małżeństwa, którym zostały nadane  „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”  to:

 1. Krystyna i Jan Chęć
 2. Teresa i Kazimierz Dajos
 3. Mieczysława i Jan Drąg
 4. Anna i Romuald Gogół
 5. Janina i Tadeusz Gorczyca
 6. Elżbieta Ptasińska-Górna i Wojciech Górny
 7. Danuta i Marian Grudniowie
 8.  Krystyna i Janusz Jaruga
 9.  Wiesława i Ireneusz Kapica
 10. Barbara i Ziemowit Klepacz
 11.  Stefania i Stefan Kowalscy
 12.  Ewa i Stanisław Kuna
 13.  Lucyna i Władysław Kuś
 14.  Stanisława i Andrzej Kwaśniak
 15.  Henryka i Jan Lachowicz
 16. Sabina i Ireneusz Mendyka
 17.  Krystyna i Remigiusz Mucha
 18.  Barbara i Władysław Oroń
 19.  Elżbieta i Ireneusz Pyda
 20. Teresa i Eugeniusz Stachniak
 21.  Janina i Jan Werescy
 22. Elżbieta i Czesław Winiarscy
 23. Danuta i Tadeusz Ząbek