20-04-2016|

Złote Gody – 50 wspólnie przeżytych lat!

Medale za dojrzałą miłość!

Tradycją w naszej gminie stało się uroczyste spotkanie władz samorządowych z parami małżeńskimi obchodzącymi Złote Gody –  50 wspólnie przeżytych lat!

W tym roku to niezwykłe wydarzenie miało miejsce w niedzielę 17 kwietnia w  Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Na wniosek Burmistrza Poniatowej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda nadał 22 parom „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W zorganizowanej przez burmistrza uroczystości udział wzięło 17 par małżeńskich:

• Aleksandra i Lech  Bednarz – Kowala Druga
  • Halina i Aleksander Chłopek – Kraczewice Prywatne
  • Teresa i Stanisław Ciszewscy- Poniatowa
  • Janina i Zdzisław Hemperek- Poniatowa-Kolonia
  • Maria i Ryszard Jędrasik- Poniatowa
  • Janina i Włodzimierz Jung- Poniatowa
  • Alfreda i Józef Kobiałka- Poniatowa
  • Marianna i Stanisław Kobiałka- Kraczewice Prywatne
  • Janina i Ryszard Nawrot – Poniatowa
  • Łucja i Zenon Olszowi- Kraczewice Prywatne
  • Teodora i Jan Przepiórka- Poniatowa
  • Barbara i Wiesław Ptak- Poniatowa
  • Zdzisława i Zdzisław Radwan- Poniatowa
  • Barbara i Bolesław Sochaj- Poniatowa
  • Alina i Bogdan Wojniccy- Poniatowa
  • Regina i Stanisław Wójcik- Poniatowa
  • Janina i Tadeusz Zdybel- Poniatowa

pozostali, którym przyznano medale to:

•  Teresa i Wiesław Mróz- Kraczewice Rządow
  • Alina i Jan Nowak- Poniatowa-Kolonia
  • Marianna i Czesław Poniatowscy- Niezabitów-Kolonia
  • Lucyna i Stanisław Rosińscy- Kraczewice Prywatne

Na uroczystości Wojewodę Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka reprezentował Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Pan Mariusz Kucharek, który odczytał i wręczył każdej parze list gratulacyjny.

Władze Samorządu Gminy reprezentowali:

– Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Eugeniusz Chyła

– Burmistrz Poniatowej Pan Zygmunt Wyroślak

– Zastępca Burmistrza Pani Krystyna Sołdek.

Uroczystość prowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Małgorzata Pietroń i Zastępca Kierownika USC Pani Monika Młyniec, która „opiekowała” się Dostojnymi Jubilatami.

Burmistrz Zygmunt Wyroślak odznaczył Jubilatów medalami w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Były gratulacje, gromkie „Sto lat” z symboliczną lampką szampana i życzenia nie tylko stu lat życia ale i stu lat pożycia małżeńskiego. Po oficjalnej części Jubilaci wraz z zaproszonymi gośćmi spędzili miłe popołudnie przy suto zastawionych stołach i nastrojowej muzyce.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Joannie Kawałek – Dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki za pięknie udekorowaną salę, menu, oprawę muzyczną i artystyczną uroczystości. W tym roku oprócz Kapeli uroczystość uświetnił zespół „Vocal”, działający przy CKPiT piosenkami z lat młodości jubilatów.

Uczestnicy w przygotowanej prezentacji zobaczyli siebie „Z Tamtych Lat”. Każda para otrzyma pamiątkowy portret zrobiony w dniu uroczystości przez instruktora plastyki Pana Szczepana Kasiurę.

Pisząc o dostojnych Jubilatach nie możemy pominąć Państwa Ireny i Adama Szymczaków z Poniatowej, którzy 08 kwietnia 2016 r. świętowali Diamentowe Gody – 60 wspólnie przeżytych lat! Tego odznaczenia Burmistrz Zygmunt Wyroślak dokonał w ich rocznicę ślubu w Urzędzie Miejskim w Poniatowej. Było krótkie, miłe spotkanie z rodziną.

Wszystkim Jubilatom życzymy raz jeszcze jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na wiele następnych lat i oczywiście 100 lat pożycia małżeńskiego!