Zakończenie akcji „Sprzątanie Gminy z ZZOKiem”

Dzisiaj tj. 24 kwietnia z inicjatywy burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka odbyło się zakończenie akcji „Sprzątanie Gminy z ZZOKiem” w ramach Światowego Dnia Ziemi. Celem corocznie organizowanego przedsięwzięcia jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Podczas spotkania, w którym udział wzięli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poniatowej wraz z nauczycielkami, podopieczni SONI, przedstawiciele poniatowskiego samorządu, pracownicy GPGK oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Kraśnik, odbyło się wspólne sadzenie drzew, grillowanie oraz pieczenie ziemniaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej Gminy, którzy włączyli się do tegorocznej akcji Sprzątania Ziemi, a także tym, którzy pomogli w zorganizowaniu dzisiejszego spotkania. W szczególności dziękujemy: ZZOK w Bełżycach za ufundowanie kiełbasy, Paniom z KGW w Kraczewicach, Spławach, Plizinie i Dąbrowie Wronowskiej za przygotowanie pysznych słodkości, Piekarni Kubić za przekazanie pieczywa oraz GPGK za pomoc techniczną.