Aktualności

05-06-2018|

Wizyta delegacji z Poniatowej w Berlinie

W dniach 23 – 27  maja 2018  roku delegacja z Poniatowej w składzie: Eugeniusz Chyła Przewodniczący Rady Miejskiej, Zygmunt Wyroślak Burmistrz Poniatowej, Marzena Wójtowicz Kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Poniatowej,  wzięli udział w uroczystościach związanych z 25 -leciem nawiązania partnerstwa pomiędzy miastami Poniatowa a  dzielnicą  Berlina Steglitz-Zehlendorf.

Inicjatywa współpracy miast partnerskich powstała dzięki  licznym wizytom i kontaktom  nawiązanym w Berlinie przez Danutę i Witolda Danielewiczów oraz prowadzonych  przez nich Zespołów Scholares Minores pro Musica Antiqua  i Szczygiełki. Oni sami poprzez liczne osiągniecia na arenie międzynarodowej stali się ambasadorami kultury, godnie reprezentując małe miasteczko na Lubelszczyźnie.

Spotkania te zaowocowały zawarciem w 1993 roku porozumienia o partnerstwie i współpracy w obszarze kultury, sportu i edukacji, które podpisał ówczesny Burmistrz Poniatowej Tadeusz Tyszkiewicz.

Z okazji obchodów 25 lat  współpracy,  Cerstin Richter – Kotowski  Burmistrz Steglitz -Zehlendorf  zaprosiła samorządowców z Poniatowej, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa oraz miasta Sohos w Grecji do udziału w lokalnym święcie pn. „66 Steglitzer Woche”. W trakcie wszystkich uroczystości przedstawiciele delegaci spotykali się z dużą życzliwością, padły także słowa uznania dla dalszej współpracy.

Kolejne spotkanie miast partnerskich już w sierpniu. Delegacja ze Steglitz Zehlendorf odwiedzi Poniatową podczas wizyty w Nałęczowie na Mistrzostwach Świata Kobiet w lotach balonami na ogrzane powietrze.