Aktualności

WIEDZA O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM NA MIARĘ WOJEWÓDZTWA

Myślicie, że jazda na rowerze to nic trudnego? Ciekawe, co powiedzielibyście, gdyby kazano wam wsiąść na cudzy rower i pokonać skomplikowany tor przeszkód, a przy tym wykazać się wiedzą i znajomością przepisów ruchu drogowego pokonując wyznaczoną trasę na miasteczku ruchu drogowego, jak również udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku.

Taki niezwykły test czekał uczniów najlepszych szkół ze wszystkich gmin powiatu opolskiego w Eliminacjach Powiatowych XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który odbył się  10 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjna  okazała się drużyna pani Ewy Jarskiej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii,  która zdobyła I miejsce w powiecie i będzie reprezentować naszą gminę oraz powiat na szczeblu wojewódzkim  24 maja 2018 r.

Zwycięzcy oprócz dyplomów i pucharów otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Poniatowa oraz nagrody za I miejsce od Starosty Opola Lubelskiego.

A oto skład zwycięskiej drużyny:

Natalia Kołodziejczyk, kl. VII

Weronika Mastalerz, kl. VII

Kacper Pietras, kl. VII

Jakub Sadurski, kl. VI

Osiągnięty wynik stanowi jak dotąd najwyższe osiągnięcie naszej gminy w Turnieju BRD.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !