Aktualności

Warsztaty „Drukarka 3D – drukujemy rzeczy, nie kartki”

W dniu 4 czerwca w Zespole Szkół w Poniatowej odbędą się warsztaty „Drukarka 3D – drukujemy rzeczy, nie kartki”, których celem jest zbudowanie drukarki 3D. Spotkanie propaguje wśród młodzieży nowe technologie. Nieoficjalnie możemy powiedzieć, że jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce czy na świecie, w którym ponad 20 uczniów zbuduje w/w urządzenie, następnie przeszkoli się z zakresu modelowania obiektów do druku oraz eksploatacji urządzenia. W późniejszym terminie drukarkę 3D będzie można wykorzystywać w szkole do celów dydaktycznych.

Model drukarki, zostanie także zaprezentowany podczas pokazów warsztatowych zorganizowanych dla uczniów z innych szkół. Młodzież skupiona w szkolnych kołach zainteresowań będzie mogła przedstawić podczas wielu imprez środowiskowych, obok skonstruowanych już wcześniej przez siebie robotów, samodzielnie zbudowaną drukarkę.

Organizatorem eventu jest ZS Poniatowa we współpracy z Kołem Naukowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz grupa KUL.NET działająca przy Polskim oddziale firmy Microsoft. Pomysłodawcą wydarzenia jest absolwent szkoły Pan Piotr Pietras (obecnie Head of Delivery w Edge One Solutions Sp. z o. o.). Trenerem warsztatów będzie Pan Robert Wciseł.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Starosta Powiatu Opolskiego – Pan Zenon Rodzik, Burmistrz Miasta i Gminy Poniatowej – Pan Zygmunt Wyroślak, Lubelska Wyżyna IT i Lubelski Park Naukowo- Technologiczny S.A.

Patronat technologiczny sprawuje firma EDGE ONE SOLUTIONS Sp. z o.o.

Medialnie nad wydarzeniem czuwa: Gazeta Opolska, Przegląd Regionalny, Lubelskie Dni Informatyki (LDI).

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu, jakie zostało udzielone przez przedsiębiorców: Pawtrans Holdind Sp.z.o.o., WentworthTech. Sp.z.o.o., MetaltonG.Olchawski SP.J., Edge One Solutions Sp. z o.o.

Już teraz dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w realizację wydarzenia.

Organizatorzy wydarzenia