Aktualności

VIII Kulturalna Niedziela – Niepełnosprawni dla Niepodległej

W minioną niedzielę 16 września 2018 r.  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starszych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej wspólnie z Urzędem Miejskim w Poniatowej, Centrum Kultury, Promocji i Turystki w Poniatowej oraz ze wsparciem finansowym Powiatu Opolskiego zorganizowali wydarzenie pn. „ VIII Kulturalna Niedziela – Niepełnosprawni dla Niepodległej”.

O godzinie 12:00  w parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej została odprawiona liturgia w intencji osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Następnie na placu przy ul. Brzozowej odbył się festyn, który rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starczych Pani Krystyna Sołdek, która wspólnie z Burmistrzem Poniatowej Panem Zygmuntem Wyroślakiem oraz Starostą Powiatu Opolskiego Panem Zenonem Rodzikiem przywitali zgromadzonych gości.

Podczas uroczystości wystąpiły różne zespoły muzyczne oraz grupy sceniczne tj.: Teatr „Maguta” z WTZ, „Zaczarowani” z ŚDS Prawno „Sympatyczni” z WTZ Nałęczów, „Vectis” z ŚOW Pinokio Poniatowa, soliści z CKPiT, dzieci z Przedszkola Miejskiego w Poniatowej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali, Zespół „Nadzieja” oraz „Vocal”.

W trakcie imprezy można było skosztować lokalnych specjałów przygotowanych przez stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich, bezpłatnie zmierzyć ciśnienie oraz cukier, podziwiać i zakupić rękodzieło,  twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych i innych organizacji pozarządowych. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której można było wygrać ciekawe nagrody. Ponadto, zorganizowany został konkurs plastyczny, w którym brały udział dzieci w różnym przedziale wiekowym. Prace uczestników, które zajęły I, II i III miejsc zostały nagrodzone wyjątkowymi upominkami ufundowanymi przez Urząd Miejski w Poniatowej oraz Powiat Opolski.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się w zorganizowanie minionego wydarzenia. Do zobaczenia na kolejnej Kulturalnej Niedzieli.