Aktualności

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach – wideokonferencja z Ministrami Edukacji Narodowej

W piątek 4 grudnia 2020 r. w związku z Dniem Wolontariatu miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach niecodzienne wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii  placówki.
Wzięliśmy udział w wideokonferencji z Ministrem Edukacji Narodowej – Panem Przemysławem Czarnkiem i wiceministrem – Panem Dariuszem Piontkowskim. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez dostojników państwowych i poproszeni o rozmowę nt. działalności szkolnego wolontariatu w związku z udziałem naszej szkoły w akcji ministerialnej „Razem na Święta”. Mieliśmy również okazję wypowiedzieć się na temat nauki zdalnej.
W dyskusji z ministrami uczestniczyła także Pani dyrektor Renata Kilian, opiekunka SU – Pani Bożena Ziółkowska-Oćwieja i nauczyciel informatyki – Pan Jan Wójcik.
Odpowiadaliśmy na zadawane pytania dotyczące naszej działalności charytatywnej, planów związanych z przyszłymi akcjami dobroczynnymi oraz wyjaśnialiśmy, czym dla nas jest patriotyzm.
Do dyskusji włączała się także Pani dyrektor, która przedstawiła szkołę, jej dotychczasowy dorobek i tradycje.
Głos zabrali też nauczyciele obecni w czasie konferencji. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.
Pan Minister obiecał swoją pomoc w zbieraniu środków na rzecz dzieci z rodzin wielodzietnych i podziękował nam za spotkanie.

Uczniowie kl. VIII ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Kraczewicach