Aktualności

Spotkanie Wigilijne

W święta nikt nie powinien być sam, dlatego w piątek 22 grudnia 2017 roku, Urząd Miejski w Poniatowej oraz Centrum Kultury Promocji i Turystyki po raz drugi zorganizowali Wigilię Miejską dla mieszkańców, osób samotnych i starszych.

Spotkanie rozpoczęło się debiutem grupy teatralnej działającej przy CKPiT. Wzruszający spektakl „Dziewczynka z zapałkami” wprawił wszystkich w nastrój refleksji i świątecznej zadumy. Magiczną atmosferę kolędowania zapewniła Dziecięca Kapela Ludowa i zespól Vokal.

Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia. Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Eugeniusz Chyła, Burmistrz Poniatowej Zygmunt Wyroślak i jego Zastępca Pani Krystyna Sołdek złożyli wszystkim ciepłe życzenia zdrowych, pogodnych świąt, pełnych nadziei i miłości, podkreślając, że w naszej małej wspólnocie miejskiej wszyscy jesteśmy rodziną, która w tym wyjątkowym okresie powinna o sobie pamiętać.

Ksiądz proboszcz Piotr Petryk odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza oraz przekazał wszystkim gościom życzenia i błogosławieństwo. Zgodnie z tradycją przed skosztowaniem wigilijnych potraw zebrani mieli okazję podzielić się opłatkiem. Piątkowe popołudnie upłynęło pod znakiem wzruszeń, wzajemnej życzliwości i radosnego kolędowania.

Spotkanie Wigilijne cieszyło się dużą frekwencją. Przyszli nie tylko ludzie ubodzy, ale także samotni oraz ci, którzy po prostu chcieli w świątecznej atmosferze złożyć życzenia innym mieszkańcom Poniatowej.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniom, Restauracjom oraz pracownikom Centrum Kultury Promocji i Turystyki za przygotowanie przepysznych potraw wigilijnych. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim opiekunom i wykonawcom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie świątecznej i nastrojowej oprawy artystycznej.