Aktualności

,,Sołtysiada 2022” w Dąbrowie Wronowskiej

21 sierpnia br., na boisku sportowym LZS ,,Dąbrowiak” w Dąbrowie Wronowskiej odbyła się ,,Sołtysiada” organizowana przez Radę Sołecką Dąbrowy Wronowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Wronowskiej oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Celem organizowanego po raz pierwszy w naszej Gminie wydarzenia, była integracja środowiska wiejskiego oraz popularyzacja imprez sportowo – rekreacyjnych, podczas których liczyła się rywalizacja, zabawa oraz dobry humor.

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się oficjalnym otwarciem przez Burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka oraz Sołtysa Dąbrowy Wronowskiej Rafała Hysę. Następnie zawodnicy, w różnym przedziale wiekowym wzięli udział w turnieju sołectw i rywalizowali w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach.

Po trudnych rozgrywkach, zwycięzcą niedzielnych zmagań zostało sołectwo Zofianka! Puchar przechodni dla wygranych tegorocznej ,,Sołtysiady’’ wręczyli: Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Opolskiego Michał Kramek i Wojciech Furtak.

Dodatkowo, podczas uroczystości ogłoszony został konkurs na ,,najlepszą nalewkę domową”, którego zwycięzcą okazało się Koło Gospodyń Wiejskich w Plizinie.

Sołtysiadę uświetniły występy zespołów ludowych: Kowalanki oraz Poniatowianki. Na scenie zaprezentował się także teatr Fajna Ferajna oraz zespół Vocal-. Od niedzielnego popołudnia, aż do późnego wieczora na lokalnych stoiskach można było skosztować przygotowane potrawy oraz nacieszyć oko pięknymi dekoracjami i kolorowymi strojami członkiń i członków KGW z Gminy Poniatowa i okolic.

Na zakończenie obchodów ,,Sołtysiady 2022” odbył się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu LOOKS, natomiast zespół READY zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej zabawy tanecznej pod gwiazdami.

,,Sołtysiada’’ zapoczątkowana w Dąbrowie Wronowskiej będzie uroczystością cykliczną, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy do udziału w przyszłym roku!