Aktualności

Program „Laptop dla ucznia”

Do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Poniatowa trafiły w dniu 26 października 2023 r. pierwsze laptopy, przekazane w ramach Rządowego programu ‚Laptop dla ucznia”. Komputery otrzyma 122 czwartoklasistów ze szkół podstawowych w Poniatowej, Niezabitowie, Kowali, Kraczewicach i Poniatowej Kolonii. „Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. W klasie IV szkoły podstawowej uczeń rozpoczyna kolejny, drugi etap edukacji – jednego nauczyciela zastępuje wielu różnych, każdy z nich prowadzi nauczanie w ramach oddzielnych przedmiotów. Wtedy też uczeń rozpoczyna naukę informatyki. To czas, w którym dzieci rozwijają swoje umiejętności cyfrowe. Uczą się jak korzystać z komputerów, programów i aplikacji, stając się tym samym bardziej zaawansowanymi użytkownikami nowych technologii. Program ma zapewnić, aby na tym ważnym etapie rozwoju, każdy uczeń, niezależnie od tła społecznego czy typu szkoły, miał możliwość skorzystania z tych narzędzi.

Otrzymany w ramach programu laptop będzie służył w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu uczniowie zyskają równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności, a także zainteresowania.”

Więcej szczegółów dotyczących programu, w tym zasady użytkowania i gwarancji znajdziecie Państwo na stronie https://laptopdlaucznia.gov.pl/