Aktualności

Poniatowianki 2023 – podsumowanie

Czas na podsumowanie Poniatowianek 2023 …

Weekend za nami, a my wciąż wspominamy to wszystko co działo się w naszym mieście w dn. 17-18 czerwca. Przygotowaliśmy krótki film podsumowujący nasze działania, obejrzenia którego gorąco zapraszamy!

Oba dni rozpoczęliśmy mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz poniatowskiej parafii dr Piotr Petryk, w sobotę polową a w niedziele w kościele pw. Ducha Świętego. Sobotnią V konferencję Kół Gospodyń Wiejskich w Poniatowej Smaki Lubelszczyzny otworzyli dyrektor OT KOWR w Lublinie Kamila Grzywaczewska oraz burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk. Przemawiali również zaproszeni goście, tak zarówno pierwszego jak i drugiego dnia. W sobotę odbywały się m.in Bitwa Regionów, konkursy organizowane przez CKPiT na najsmaczniejszą nalewkę, najładniejsze stoisko oraz najpiękniejszy wianek świętojański, które puszczaliśmy na kąpielisku miejskim w godzinach wieczornych. Tradycyjnie już bawiliśmy się nad wodą na dyskotece „na dechach”. W niedzielę z kolei przeszedł korowód spod kościoła na plac przy ul. Brzozowej, gdzie także czekało wiele atrakcji. Ten dzień zakończył się koncertem Zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Zaszczycili nas swoją obecnością m.in. minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, który odczytał list od pani Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak, dowódca 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej – gen. brygady Rafał Miernik, dyrektor gabinetu politycznego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego – Michał Moskal, w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego – Agnieszka Drozd – Bownik, Komendant Komisariatu Policji w Poniatowej nadkom. Anna Cyrkler, Komendant Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim starszy brygadier Sławomir Kowalczyk oraz zastępca komendanta kapitan Marcin Jargieło, w imieniu Dyrektora Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim kapitan Małgorzata Pyda, starosta opolski Dariusz Piotrowski, burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Opolu Lubelskim dr Barbara Sawa-Wojtanowicz, radni Rady Miejskiej w Poniatowej na czele z przewodniczącą Ewą Baranowską, przedstawiciele OSP z Gminy Poniatowa oraz delegacje stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i wielu instytucji.

Z tego miejsca, w imieniu pana burmistrza Pawła Karczmarczyka bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, bez których zorganizowanie tego przedsięwzięcia nie udałaby się. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich, które prezentowały swoje przepyszne wypieki i które ubarwiały cudnymi stoiskami nasz święto, organizacjom pozarządowym, dziękujemy wszystkim służbom: policji, gminnym OSP za pilnowanie porządku i zabezpieczanie naszego wydarzenia, naszym jednostkom: CKPIT, OSiR, GPGK, Bibliotece Miejskiej za łączenie sił z Urzędem Miejskim w organizacji Poniatowianek, by nasi mieszkańcy i odwiedzający nas goście mogli fantastycznie się bawić. Organizacja takiego wydarzenia to duże przedsięwzięcie i duży nakład pracy, dlatego cieszymy się, że wszystko się udało. Dziękujemy również pocztom sztandarowym za uczestnictwo w mszy oraz przemarszu ulicami naszego miasta.

Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia 19 Lubelskiej Dywizji Zmechanizowanej, 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, jednostce WOT, Komendzie Powiatowej Policji, Straży Pożarnej, przedstawicielom stowarzyszenia organizującego pokaz aut klasycznych za uświetnienie obchodów święta miasta prezentacją sprzętu i broni.

Zapraszamy za rok i dziękujemy WSZYSTKIM, za tak liczne przybycie!

Relację fotograficzną z obchodów Dni Miasta wraz ze zdjęciami z ,,lotu ptaka” oraz filmem nagrywanym z drona mogą Państwo obejrzeć na naszym facebooku Gminy Poniatowa pod adresem.

https://www.facebook.com/GminaPoniatowa/?locale=pl_PL