Aktualności

„Piękna i rodzinna jest polska Wielkanoc, a każdy jej obyczaj ma magiczną moc” – Spotkanie Wielkanocne w Szkole Podstawowej w Poniatowej Kolonii

Święta Wielkanocne już za kilka dni. Z tej okazji dzisiaj, tj. 4 kwietnia br., w Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii odbyły się uroczystości związane z tradycjami i obyczajami świątecznymi. Wśród uczniów i grona pedagogicznego na spotkanie przybyli goście: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk oraz zastępca burmistrza Aneta Poniatowska.

Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym w wykonaniu przedszkolaków, które z zapałem oraz zaangażowaniem opowiadały wierszyki, przeplatane śpiewaniem piosenek o pisankach, stroiku wielkanocnym oraz koguciku. Dzieci ubrane w piękne stroje ludowe, podczas swojej prezentacji przypomniały znaczenie palm wielkanocnych, pisanek oraz baranka. Na koniec występu przedszkolaki wykonały taniec ludowy, który nawiązuje do tradycji świątecznych.

Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie spektaklu pt. ,,Jak kura Pelagia wysiedziała smoka” w wykonaniu Grupy Teatralnej pn. ,,To i Owo” działającej przy Szkole Podstawowej w Poniatowej Kolonii.

Po występach pan burmistrz złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia, by okres Świąt Wielkanocnych był czasem zadumy i refleksji, a chwile spędzone w gronie najbliższych pełne prawdziwej radości. Goście, przekazali na ręce Pani Marzeny Piłat prezent dla uczniów, dziękując za przygotowanie świątecznego programu artystycznego.