Aktualności

Ogólnopolski Test Dysleksji

Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka reguł pisowni to dla ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u twojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, dostępny w dniach 5-10 października 2023r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to wyrażone w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji opatrzone komentarzem wskazującym na trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie należy się bać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego https://zday.pl/ pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/