Aktualności

Odsłonięcie i Poświęcenie Pomnika Żołnierzy WiN w Niezabitowie

Dnia 11 listopada 2019 roku podczas Narodowego Święta Niepodległości w Niezabitowie odbyła się uroczystość Odsłonięcia i Poświęcenia Pomnika Żołnierzy WiN. Inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie ”Przeszłość – Przyszłości”, której celem jest działalność patriotyczna i historyczna przyczyniająca się do integracji lokalnej społeczności.
Uroczystość rozpoczęła się msza świętą w Kaplicy pw. Św. Piotra i Pawła w Niezabitowie. Następnie odbył się przemarsz na miejsce odsłonięcia i poświęcenia pomnika. Zaproszeni goście wygłosili przemówienia okolicznościowe, oddając Hołd Żołnierzom Niezłomnym Obwodu Puławy WiN: Feliksowi Lewandowskiemu „Zimnemu”, Władysławowi Gębce „Bokserowi”, Czesławowi Grycie „Szpakowi” oraz Wiktorii Nastaj, którzy zginęli w walce z grupą operacyjną UB i KBW 17 lutego 1947 roku.
Kolejnym punktem uroczystości było symboliczne odsłonięcie i poświecenie Pomnika. Zaproszeni goście oddali hołd oraz złożyli kwiaty ku czci poległych Żołnierzy. W imieniu władz samorządowych kwiaty pod pomnikiem złożyła Pani Aneta Poniatowska – Zastępca Burmistrza Poniatowej.
Zwieńczeniem uroczystości było przekazanie „pod opiekę” Pomnika przez Stowarzyszenie ”Przeszłość – Przyszłości” na rzecz Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Niezabitowie na czele  z Dyrektorem Panem Ireneuszem Radomskim.
Okolicznościowy poczęstunek przygotowały panie ze Stowarzyszenia „Zielone Sioło”.

 

Galeria zdjęć ->klik