Obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

W dniu 01.09.2020 r. z okazji przypadającej 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, pod pomnikiem Pamięci ofiar wymordowanych w latach 1941-1944 przez okupanta hitlerowskiego w Międzynarodowym Obozie Pracy w Poniatowej, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej, 11 Listopada, Modrzewiowej oraz Fabrycznej, zostały złożone wieńce w hołdzie poległym żołnierzom i bohaterom września 1939 roku.

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Poniatowej Pan Paweł Karczmarczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Poniatowej Pan Janusz Nowomiejski, członkowie Rady Miejskiej w Poniatowej: Pani Krystyna Czuryszkiewicz oraz Pan Dariusz Rożalski, Prezes KPZW RP i BWP, żołnierz II Wojny Światowej – Pan major Adam Popiołek, Przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poniatowej w składzie z Panią Teresą Grelewską oraz Panem Zenonem Jakubczykiem, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej Pan Rafał Pastwa wraz z 38 Drużyną Harcerską oraz poczet sztandarowy KPZW RP i BWP w asyście przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Poniatowej.

Tuż po uroczystym złożeniu wieńców zostało zorganizowane symboliczne spotkanie w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, podczas którego głos zabrał Burmistrz Poniatowe oraz żołnierz II Wojny Światowej – pan Adam Popiołek, który wspominał trudne dzieje II Wojny Światowej.