OBCHODY SETNEJ ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ

W dniu 15.08.2020r. w Parku Miejskim w Poniatowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą” odbył się koncert zorganizowany przez Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. Koncert rozpoczął się odśpiewaniem przez wszystkich obecnych hymnu Polski. Pan Burmistrz Paweł Karczmarczyk wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Opolskiego Michałem Kramkiem powitali mieszkańców i gości, którzy przybyli na to niezwykle ważne wydarzenie. Koncert poprowadziła Pani Dyrektor CKPiT Joanna Kawałek.

W trakcie koncertu słuchacze mieli możliwość usłyszeć utwory przepełnione polskością oraz miłością do ojczyzny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z CKPIT oraz gości: Dziecięcego Zespołu Małe Wałowianki, Pani Joanny Biedrzyńskiej i Pana Artura Gotza.

Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa militarna Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dziękujemy za lekcję patriotyzmu.