Aktualności

KONKURS WIEDZY O REGIONALIZMIE

30 listopada br. w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej odbył się finał Konkursu Wiedzy o Regionalizmie, który rozpoczął burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk wraz z prezesem TPP Rafałem Pastwą oraz dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej Anną Dziaduch.

Burmistrz Poniatowej pogratulował wszystkim finalistom ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Poniatowa dotychczasowych osiągnięć, życząc powodzenia w gminnym etapie konkursu.

Po sprawdzeniu i zliczeniu punktów z testu wiedzy o regionie, wyłonionych zostało 3 laureatów:

1 miejsce – Zuzanna Rosińska, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii – opiekun Agnieszka Kunowska-Włodarczyk,

2 miejsce – Magdalena Okoń, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach – opiekun Jolanta Radomska,

3 miejsce – Wojciech Gołofit, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej – opiekun Marta Sołdaj.

W trakcie oceniania testów, uczniowie uczestniczyli w słodkim poczęstunku przygotowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Poniatowej. Laureaci konkursu, nauczyciele  przygotowujący młodzież do konkursu oraz pozostali uczniowie, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka i prezesa Towarzystwa Przyjaciół Poniatowej Rafała Pastwy ufundowane przez Urząd Miejski w Poniatowej oraz TPP.

Dzięki nawiązanej współpracy naszego Urzędu z firmą ,,HERBAPOL – LUBLIN” S.A., której centrum dystrybucyjne znajduje się w Poniatowej przy ul. Przemysłowej 50A, wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali zestawy promocyjne ufundowane przez darczyńcę. Dziękujemy za wsparcie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu!