Aktualności

KONCERT „PODRÓŻ SENTYMENTALNA – PONIATOWA RETRO” ORAZ III SPOTKANIE MŁODZIEŻOWYCH ORKIESTR DĘTYCH W PONIATOWEJ

W miniony weekend na placu przy ul. Brzozowej mieszkańcy Poniatowej mieli przyjemność obejrzeć dwa koncerty zorganizowane przez Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

O godzinie 15:00 odbyło się III spotkanie Młodzieżowych Orkiestr Dętych, w którym uczestniczyły orkiestry z: Poniatowej, Strzyżewic, Niedrzwicy Kościelnej, Polichny oraz Puław.

Orkiestry maszerując w kierunku placu przy ulicy Brzozowej zapraszały wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w wydarzeniu. Dźwięki wydobywające się z instrumentów, na których grała młodzież, docierały aż do okolicznych wsi. Gospodarze imprezy, czyli Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej jako pierwsi wystąpili na scenie, a tuż po nich każda z orkiestr zaprezentowała swoje umiejętności.

Burmistrz Poniatowej Pan Paweł Karczmarczyk, w towarzystwie Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Poniatowej Pana Janusza Nowomiejskiego oraz Dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystki w Poniatowej Pani Joanny Kawałek, na ręce kapelmistrzów wręczył dyplomy i puchary oraz skierował ciepłe słowa uznania oraz podziwu do wszystkich wykonawców.

Późniejszą porą ok. godziny 19:00 odbył się kolejny koncert pn. „Podróż sentymentalna – PONIATOWA RETRO”. Koncert odbył się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”. Licznie zgormadzona publiczność miała okazję posłuchać piosenek z lat dwudziestych w wykonaniu solistów, podziwiać stroje oraz motocykle z dawnych lat oraz obejrzeć wystawę fotograficzną.

Organizatorom, uczestnikom oraz widowni serdecznie dziękujemy.

 ALBUM ZE ZDJĘCIAMI