Aktualności

Koncert patriotyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej

„O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko”, czy „Wojenko, wojenko”- to tylko niektóre utwory wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej.

23 listopada w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej dzieci wzięły udział w organizacji koncertu pieśni patriotycznych, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, połączonego z uroczystym odtańczeniem poloneza i występem aktorskim.

Przed licznie zgromadzoną publicznością, talenty muzyczne zaprezentowali uczniowie z klas pierwszych i z klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej, pod opieką wychowawczyń: Pani Barbary Kani, Pani Marii Tatary, Pani Teresy Malinowskiej-Szczuki. Młodzi artyści odegrali również specjalnie na tę okazję przygotowaną scenkę, w której jedno z dzieci wcielając się w rolę reportera zadawało pozostałym pytania o to, czym jest patriotyzm, ojczyzna… Oprócz odśpiewanych pieśni, najmłodszych można było podziwiać w tańcu narodowym.

Koncert zgromadził liczną publiczność, która po otrzymaniu śpiewników przyłączyła się do wspólnego  śpiewania. Swoją obecnością zaszczycili m.in. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej Pani Aneta Poniatowska, nauczyciele i rodzice wychowanków placówki. Po zakończonych występach Przewodnicząca Rady Miejskiej wręczyła klasom słodki upominek.