Aktualności

Zbiórka makulatury dla chorej Nikoli

Za oknem pojawia się słońce, to pora na wiosenne porządki! Jeżeli posiadacie Państwo w swoich domach zbędną makulaturę, to koniecznie się jej pozbądźcie i przekażcie na zbiórkę dla chorej Nikoli.

Nikola ma zaledwie 3 latka, a już musi stawić czoła ciężkiej chorobie. Dziewczynka 12 lutego trafiła do szpitala i tam postawiono diagnozę: GUZ PNIA MÓZGU wielkości 4 centymetrów. Umiejscowienie guza przy głównej tętnicy wyklucza jego operacyjne usunięcie. Jedyną szansą na ratunek dla małej Nikoli jest chemia i radioterapia. Dziewczynka przebywa obecnie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest w złym stanie, przestała mówić, chodzić, jeść. Wymaga nieustannej opieki rodziców i lekarzy. Jest po założeniu zastawki, ponieważ przez guza zrobiło się wodogłowie, ma także założone dojście broviac. Rodzice dziewczynki musieli zrezygnować z pracy, cały swój czas poświęcają opiece nad dziewczynką. Leczenie Nikoli jest kosztowne, dlatego rodzina potrzebuje finansowego wsparcia.

Więcej informacji o Nikoli na stronie https://pomagam.pl/rcgqb3tu

Prosimy o składanie makulatury w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Poniatowej w godzinach pracy UM. Zbiórka trwa do 31 marca 2017 roku.