Aktualności

Zaproszenie na koncert MÓJ DOM POLSKA

Serdecznie zapraszamy na koncert „MÓJ DOM POLSKA”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Parku Miejskim w Poniatowej o godz.17.00. Wstęp wolny. W przestrzeni naszego pięknego miasta wystąpią dla nas Krzysztof Gwiazda, Danuta Błażejczyk oraz Anna Cymermann w repertuarze upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych walczących w podziemiu Niepodległościowym.

Celem projektu Mój Dom Polska jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych walczących w podziemiu Niepodległościowym. Cele zadania zostaną osiągnięte poprzez realizację 16 koncertów o charakterze upamiętniających bohaterów narodowych – Żołnierzy Niezłomnych walczących w Polskim Podziemiu Niepodległościowym. Podczas koncertów historia narodowa, tradycje wojskowe i etos Żołnierzy Niezłomnych zostanie przedstawiony w tradycyjnych pieśniach żołnierskich i utworach skomponowanych w ramach zadania przez Krzysztofa Gwiazdę.

Łącznie w koncertach uczestniczyć będzie ok. 3500 osób na terenie całej Polski. Intencją naszą jest dotarcie z kultura wyższą do mniejszych miejscowości, propagowanie postaw patriotycznych we wszystkich warstwach społecznych: wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów.
Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.