Aktualności

Zaproszenie do udziału w V Święcie Produktu Lokalnego

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w V Święcie Produktu Lokalnego, które odbędzie się 25 czerwca (niedziela) 2017 r. na terenie Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja lokalnej kuchni oraz produktów wytwarzanych metodą tradycyjną, zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego w tym kultury ludowej oraz krzewienie go wśród społeczności lokalnej.

Podczas święta zostaną zorganizowane następujące konkursy:

  1. Konkurs na najlepszy lokalny produkt kulinarny w kategoriach:
  • danie
  • produkt (pochodzenia roślinnego i zwierzęcego)
  • nalewka (słodka i wytrawna)
  1. Konkurs na piosenkę/przyśpiewkę ludową
  2. Konkurs kulinarny na żywo – „ … – Smaki płynące z natury”

Udział w konkursach jest bezpłatny i odbywa się poprzez zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej oraz prezentowanie zgłaszanych produktów podczas święta (dotyczy konkursu na najlepszy lokalny produkt kulinarny). Dla uczestników konkursu na najlepszy lokalny produkt kulinarny zostanie zabezpieczony namiot oraz stoły do prezentacji wystawianych wyrobów. Dekorację stoisk zapewnia wystawca. Dla zwycięzców przewidziane są okolicznościowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Do konkursu kulinarnego na żywo mogą zgłaszać się 3-osobowe grupy reprezentujące organizacje z terenu LGD. Konkurs będzie odbywał się na scenie amfiteatru w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim.

Odbędzie się również konkurs na przyśpiewkę ludową (kategoria dzieci i dorośli). Do konkursu na przyśpiewkę mogą zgłaszać się zespoły ludowe i kapele z terenu LGD. Konkurs będzie odbywał się w amfiteatrze w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim.

Nad przebiegiem konkursów będą czuwały powołane komisje. Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zainteresowane osoby, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz zespoły prosimy
o zgłoszenie swojego udziału w biurze LGD „Owocowy Szlak”, ul. Lubelska 4, Opole Lubelskie do dnia 14.06.2017 r. (środa) do godziny 15.00.

Karty zgłoszeniowe oraz regulaminy znajdują się na stronie www.lgdowocowyszlak.pl

Więcej informacji uzyskacie Państwo w biurze LGD lub pod numerami:
tel: 81 827-72-31/32 lub kom: 697 915 005.

Karta zgłoszeniowa – kunkurs kulinarny na scenie

Regulamin – konkurs na kulinarny na scenie

Karta zgłoszeniowa – produkt

Regulamin – konkurs na najlepszy produkt kulinarny

Karta zgłoszeniowa – przyśpiewka

Regulamin- konkurs na przyśpiewkę