Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z drugiego dnia „Poniato-wianek 2022”

Niedziela 19 czerwca 2022 r. była równie bogata w atrakcje, jak pierwszy dzień „Poniato-wianek 2022”. Celebrację obchodów Dni Miasta rozpoczęła msza św. w kościele pw. Ducha Świętego w Poniatowej, w intencji mieszkańców Gminy Poniatowa, z udziałem pocztów sztandarowych ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz innych jednostek i instytucji funkcjonujących na terenie naszej gminy. Po mszy kolorowy korowód, pod przewodnictwem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z CKPiT przeszedł na plac przy ul. Brzozowej.

Na scenie wszystkich przybyłych gości i mieszkańców powitał burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk i zaprosił do wspólnego świętowania z okazji jubileuszu 60 – lecia nadania praw miejskich Poniatowej. Z tej okazji oprócz wspaniałych występów dzieci, młodzieży i dorosłych, na scenie odbył się przygotowany przez szkoły podstawowe z Gminy Poniatowa i ZS w Poniatowej program pn. „Historia Poniatowej w pigułce”, przedstawiający kolejne dekady historii miasta i najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w danym dziesięcioleciu. Jubileusz był również doskonałą okazją do wyróżnienia osób, które przez wiele lat tworzyły i tworzą historię naszego miasta. Z rąk burmistrza Poniatowej, odznaczenia i tytuł „Zasłużony dla Poniatowej” otrzymało zacne grono w osobach:

  1. Ks. Piotr Petryk
  2. Dariusz Gołofit
  3. Genowefa Krzyżanowska
  4. Janina Bednarz
  5. Janusz Jakubczyk
  6. Mirosław Samolej
  7. Aleksander Sola

Dalsza część dnia upłynęła pod znakiem konkursów, warsztatów, prezentacji artystycznych i muzycznych. Na zakończenie obchodów „Poniato-wianek 2022” odbył się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Łzy.

Mamy nadzieję, że każdy przez te dwa dni nasi goście i mieszkańcy bawili się wyśmienicie i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku.