Aktualności

Zagraliśmy dla Jacka i jego rodziny

Występ grupy tanecznej, koncert piosenek dla dzieci i dyskoteka to tylko część atrakcji, jakie tworzyły program imprezy charytatywnej zorganizowanej 29 maja 2016 r. w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. W ramach akcji udało się nam zebrać około 2 tysięcy złotych. Cała ta kwota zostanie przeznaczona na rozbudowę domu rodziny Rogala ze wsi Zofianka w gminie Poniatowa.

Imprezę rozpoczęły występy uczestników zajęć tańca w CKPiT. Dzieci pod kierunkiem Pani Karoliny i Pana Kamila przygotowały serię układów, które zatańczyły przed liczną publicznością. Następnie swój talent wokalny zaprezentowali uczestnicy zajęć wokalnych w Centrum Kultury. Każde z dzieci zaśpiewało po dwie piosenki. Kolejnym punktem programu był występ Majka Cover. Martyna i Andrzej Rutkowcy, którzy przyjechali do nas aż z Białegostoku, wciągnęli, niestety dość już nieliczne, dzieci do wspólnej zabawy głównie przy piosenkach Majki Jeżowskiej. Nieco później artyści zaprezentowali się na scenie w repertuarze przeznaczonym dla osób dorosłych podczas koncertu akordeonowego. Następnie wystąpiło trzech młodych raperów z Opola Lubelskiego, czyli RAPTOR RTR. Arbuz, KVSZ oraz Majki zagrali  mimo bardzo niskiej frekwencji publiczności na koncercie. Natomiast na zakończenie imprezy dla osób bawiących się na parkiecie taneczne kawałki zagrał DJ DAAN WOONAM.

Wielkie zainteresowanie podczas akcji wzbudziło malowanie twarzy oraz loteria fantowa dla dzieci. Każdy kto brał w niej udział, miał dodatkową szansę na wylosowanie dwóch nagród głównych wręczanych w trakcie imprezy –  blendera oraz radia. Równie dużą popularnością cieszyło się pyszne ciasto przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiety na 5 z Zofianki oraz Stowarzyszenia Zielone Sioło z Niezabitowa. Dochód ze sprzedaży słodkości podczas  imprezy wyniósł aż 800 zł i także zasili konto Stowarzyszenia Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych „Szansa”, które zbiera środki na pomoc dla Jacka i jego rodziny.

Niedzielna impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów. Chcielibyśmy zwłaszcza podziękować Burmistrzowi Poniatowej Panu Zygmuntowi Wyroślakowi oraz sklepowi Max Elektro Grzegorz Wosik za ufundowanie nagród głównych w loterii. Podziękowania kierujemy także do: firmy  Pawtrans, księgarni pani Anny Drozd, sklepu Hazet, sklepu pana Roberta Sijki, firmy Adamex Paweł Żywicki, sklepu Cukiereczek, Banku Spółdzielczego w Poniatowej oraz Banku PKO BP odział w Poniatowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu: instruktorom z CKPiT, grupie tanecznej, uczestnikom zajęć wokalnych, Martynie i Andrzejowi Rutkowskim, składowi RAPTOR RTR za występy na scenie, DJ DAAN WOONAM za oprawę muzyczną, Stowarzyszeniu Kobiety na 5 z Zofianki i Stowarzyszeniu Zielone Sioło za przygotowanie ciast na kiermasz,  Pawłowi Tusińskiemu (www.paweltusinski.pl) za robienie zdjęć oraz wszystkim tym, którzy pojawili się na koncercie i wsparli rodzinę Rogala. Dziękujemy także wolontariuszom z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dzięki nim uzbieraliśmy łącznie 1215 zł z loterii oraz z datków do puszek.

Jeśli ktoś nie mógł być obecny na imprezie, cały czas ma możliwość wsparcia rozbudowy domu Państwa Rogala poprzez wpłatę na konto Stowarzyszenia Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych „Szansa”

Bank Spółdzielczy w Nałęczowie

nr konta 21 8733 0009 0016 5190 2000 0010

z dopiskiem „Dla Jacka”.

Zbiórka do puszek prowadzona będzie również w trakcie Dni Miasta PONIATO-WIANKI w dniach 18-19 czerwca 2016 r.

Więcej o trudnej sytuacji rodziny Państwa Rogala można dowiedzieć się z reportażu „Zdarzenia” TVP Lublin z 4 marca 2016 r., który dostępny jest pod adresem: http://lublin.tvp.pl/24298301/4-marca-2016 oraz z reportażu Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet „Pokój dla Jacka” – http://moje.radio.lublin.pl/26-05-2016-reportaz-cafe-reportaz-agnieszki-czyzewskiej-jacquemet-pokoj-dla-jacka.html.