Aktualności

Z życia Szczygiełków – 123 wyjazd zagraniczny

Ostatni, radosny okres w Życiu Szczygiełków rozpoczął się od przyznania założycielom poniatowskich zespołów muzycznych (Szczygiełki i Scholares Minores pro Musica Antiqua) pp. Danucie i Witoldowi Danielewiczom, przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morowieckiego Medalu 100-lecia Odzyskania Niepodległości, za wybitne zasługi w dziedzinie kultury i promowania tejże kultury na całym świecie.

Obok wielu koncertów na terenie kraju i Poniatowej, rozpoczął się intensywny czas przygotowywania i „załatwiania” spraw związanych z planowaną kolejną podróżą zespołu „Scholares Minores pro Musica Antiqua” do USA. W zasadzie wyjazd ten miał się ograniczyć do rewizyty chóru Corona del Mar High School w Kalifornii. Jednak, wkrótce nadeszło drugie zaproszenie, tym razem z Texasu, od Jan Karski Polish School i Pani Edyty Zydorek, która podjęła się większości spraw związanych z organizacją pobytu w Dallas.

Wyjazd łącznie trwał trzy tygodnie (5-25.02.2019) i zaowocował 15 koncertami, w tym w tak prestiżowych miejscach jak: University of North Texas (Denton) i University of Southern California (Los Angeles) a także w Katedrach w Dallas i Newport Beach.

Mieliśmy również wiele przyjemności, m.in. mecz koszykówki NBA (Dallas Mavericks – Miami Heat), słynne kowbojskie Rodeo, 10-godzinna wizyta w słynnym Disneyland oraz podróż statkiem po Oceanie Spokojnym.

Ukoronowaniem naszego pobytu w Texasie była obecność, na jednym z koncertów, Konsula Generalnego RP, Pana Roberta Rusieckiego oraz Jego wspaniały list pochwalny przesłany do Senatu RP.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe naszego wyjazdu: Gminie Poniatowa, Marszałkowi Województwa Lubelskiego, Instytutowi Adama Mickiewicza w Warszawie.

Wkrótce przewidywane są kolejne wizyty gości z USA w naszym pięknym mieście Poniatowa.

Danuta i Witold Danielewiczowie