Aktualności

Wspominamy Dożynki Gminne 2023 – cz. II

Jak obiecaliśmy, kontynuujemy relację z Dożynek Gminnych 2023. Po oficjalnych przemówieniach burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka, sołtysa Kraczewic Prywatnych Wojciecha Furtaka i gości, scena została „przekazana” rodzimym i zaproszonym zespołom. W tym roku zaśpiewały, zagrały i zatańczyły dla nas: Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Jarosława Mielko, Dziecięca Kapela Ludowa, zespół Nadzieja, Kowalanki, KGW z Kraczewic, które przygotowały na ten dzień specjalny utwór, Poniatowianki, Vocal, Błękitne Korale oraz zespół Pieśni i Tańca „Jawor” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. O przebieg i organizację części artystycznej oraz prowadzenie konkursów zadbało Centrum Kultury, Turystyki i Promocji w Poniatowej.

W międzyczasie odbyły się cztery konkursy: na „Tradycyjny Wieniec Dożynkowy”, „Stracha na wróble”, „Deser muśnięty Herbapolem” i „Bezpieczne na wsi mamy – bezpieczne wakacje spędzamy”. Poniżej podajemy wyniki poszczególnych konkurencji:

– Konkurs na „Tradycyjny Wieniec Dożynkowy”:

I miejsce – KGW Szczuczki Kolonia (nagroda 2000 zł),

II miejsce – KGW Kraczewice (nagroda 1500 zł),

III miejsce – KGW Plizin (nagroda (1000 zł).

Wyróżnienia w postaci bonów o wartości 500 zł otrzymały: KGW Kowala Pierwsza, KGW Dąbrowa Wronowska, KGW Spławy, KGW Zofianka, KGW Poniatowa Kolonia, KGW Poniatowa Wieś, KGW „Zielone Sioło” z Niezabitowa.

– Konkurs na „Strach na wróble”

I miejsce – Sołectwo Kowala Pierwsza (nagroda: maszynka do mielenia),

II miejsce – Sołectwo Niezabitów (nagroda: krajalnica),

III miejsce – Sołectwo Zofianka (nagroda: suszarka do grzybów i owoców).

Wyróżnienia (nagrody – blendery): Spławy, Plizin, Poniatowa Wieś, Szczuczki Kolonia.

– Konkurs „Deser muśnięty Herbapolem” (uczestnicy otrzymali zestawy produktów Herbapol)

I miejsce – KGW Kowala Pierwsza

II miejsce – KGW Plizin

III miejsce – KGW Spławy

Wyróżnienia: KGW Poniatowa Wieś, Stowarzyszenie na Recz Rozwoju Wsi Kowala „Podkowa”, KGW Poniatowa Kolonia.

– Konkurs „Bezpieczne na wsi mamy – bezpieczne wakacje spędzamy” (nagrody ufundowane przez KRUS)

I miejsce – Zofia Wójtowicz i Mikołaj Napiórkowski

II miejsce – Julia Pietras

Wyróżnienia: Natalia Pietras, Klaudia Przepiórka, Gabriela Jacak, Hanna Pietras.

Wszyscy biorący udział w konkursach otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursów.

Na stoiskach KGW królowały tradycyjne potrawy i smakołyki. Specjalnie na tę okoliczność został przygotowany namiot KGW Kraczewic, w którym można było otrzymać flagi, naklejki i balony upamiętniające wydarzenie oraz poczęstować się cebularzami z lokalnej piekarni „Tadeusz Zubrzycki” oraz owocami i warzywami, z których słynie nasz region. W namiocie Urzędu Miejskiego przygotowany był „kącik malucha”, z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, w którym nie zabrakło kolorowanek i zabaw dla dzieci. O rozrywkę dla dzieci i młodzieży zadbał również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej, dla których oprócz konkurencji sportowych, przygotował darmowe dmuchańce.

Na zakończenie dnia wystąpił zespół łączący muzykę folkową z disco „Weź nie pytaj”, który sprawił, że zabawa była wyśmienita i wszyscy bawili się doskonale. Ta atmosfera trwała do późnych godzin nocnych dzięki potańcówce na dechach, a zadbał o to zespół Bayera Dance.

Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo wszystkim mieszkańcom gminy oraz odwiedzającym nas gościom, a przede wszystkim Rolnikom, którzy pomimo okresu żniw, tak licznie przybyli na tę uroczystość. Dziękujemy wszystkim KGW, sołectwom, OSP, Wojsku Polskiemu, dyrektor i paniom ze Szkoły Podstawowej w Kraczewicach za aktywny udział i uświetnienie Święta Plonów, zorganizowanego przy współpracy CKPiT-u, OSiR-u, Gminy Poniatowa oraz sołtysów i rad sołeckich Kraczewic Prywatnych i Rządowych, KGW i OSP w Kraczewicach.

W przyszłym roku, jak zapowiedział pan burmistrz, widzimy się w Kowali i już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w Dożynkach Gminnych 2024.Poniżej fotorelacja z wręczenia nagród, prezentacji stoisk KGW, występów na scenie, prezentacji Wojska Polskiego, atrakcji OSiR, zabaw dla dzieci … miłego oglądania!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku Gminy Poniatowa pod linkiem: https://www.facebook.com/photo/?fbid=673722708122837&set=pcb.673726458122462