Aktualności

WĘDRÓWKA BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU PO PONIATOWEJ

„Nie jest to czarodziejskie światło, które już samo niesie pokój. Jest ono wyzwaniem dla ludzi, by budowali pokój i go utrzymywali.” H. Obermayer (inicjator przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju)

Zgodnie z tradycją harcerze z 38 Drużyny Harcerskiej wyruszyli z misją przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Przywykliśmy już do jego obecności na wigilijnym stole. Wielu ludzi niecierpliwie czeka na ten niezwykły dar z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, toteż harcerze z radością odwiedzają ważne dla lokalnej społeczności miejsca, by złożyć świąteczne życzenia i zanieść płomyk, który potrafi zdmuchnąć byle podmuch, byle wiatr. A jednak, mimo ulotności, ma On ogromną moc. W tegorocznej wędrówce Betlejemski Ogień dotarł już do wielu instytucji z terenu naszego miasta, przedszkoli, szkół, zakładów pracy. Zawędrował też do kościoła p.w. Ducha Świętego, skąd ma szansę trafić do wszystkich parafian, aby każdy mógł zasiąść do wieczerzy wigilijnej w blasku Światła z Groty Narodzin Chrystusa.

Jednocześnie w tym wyjątkowym, magicznym czasie życzymy wszystkim, aby przy świątecznym stole nie zabrakło pokoju, miłości i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Harcerze z 38 DH wraz z drużynową phm. J. Markuszewską