Aktualności

Warsztaty dietetyczne pn. „Dieta najlepszą receptą na zdrowie”

We wtorek, 9 października br. w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej odbyła się niecodzienna lekcja zdrowego żywienia, czyli warsztaty dietetyczne „Dieta na zdrowie”, będące jednym z działań realizowanych przez Stowarzyszenie Amazonki Poniatowa w ramach projektu dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Gotowanie, grillowanie, a może pieczenie – jakie są najzdrowsze metody przygotowywania potraw? E123, E 131, E142- jak odnaleźć się w morzu E-dodatków? Co to są antyoksydanty i do czego są nam potrzebne? To tylko kilka ważnych tematów jakie zostały omówione podczas spotkania. Aktualnie przyjmuje się się, ze około 30% wszystkich chorób nowotworowych ma związek ze złymi zwyczajami dietetycznymi. Wiąże się to w szczególności z niedoborem czynników antyoksydacyjnych oraz z rakotwórczym działaniem konserwantów dodawanych do żywności.

Dietetyk i trener żywieniowy, Pan Kamil Wrona, opowiedział jak stosując odpowiednią profilaktykę można uniknąć wielu zachorowań, zapoznając uczestników z kluczowymi zagadnieniami dotyczącymi zasad zdrowego żywienia i diety antynowotworowej, w tym m. in. zaleceniami żywieniowymi i prozdrowotnymi dla seniorów. Opowiedział o dobrych i złych E-dodatkach, konserwantach, dietetycznych paradoksach oraz technikach przygotowywania potraw.

Warsztaty cieszyły się dużą popularnością, co udowodniło potrzebę organizacji tego typu spotkań. Padło wiele pytań na które prowadzący chętnie odpowiedział, rozwiewając tym samym wiele wątpliwości. Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe oraz książkę, zawierającą istotne wskazówki, które po zastosowaniu w praktyce przyczynią się do zmniejszenia ryzyka zapadalności na nowotwory oraz poprawy wyleczalności i jakości życia chorych.

Zapraszamy uczestników warsztatów do uzupełnienia ankiety monitorującej:

ANKIETA MONITORUJĄCA