Aktualności

Urząd Stanu Cywilnego z nową salą ślubów!

Mija bardzo trudny rok w pracy Urzędu Miejskiego w Poniatowej jak i w życiu każdego z nas. Rok pełen niewiadomych, dlatego z prawdziwą satysfakcją cieszymy się, że Burmistrz Poniatowej Pan Paweł Karczmarczyk podjął decyzję o remoncie sali ślubów w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego.

Inwestycja dobiegła końca i po przeszło 45 latach mamy nową, jasną, klimatyzowaną  i funkcjonalną salę ślubów.  Sala wymagała remontu od wielu lat, ponieważ jej wystrój z lat 70-tych był zniszczony i nie komponował się z tym, co zrobiono wokół. Wykonana z konstrukcji materiałowo-drewnianej zabudowa zasłaniała całkowicie okna, oświetlenie było z kutego żelaza, na podłodze wykładzina dywanowa a dla gości były drewniane ławki. Teraz mamy piękną sztukaterię na ścianach, klimatyczne oświetlenie, trzy udekorowane okna, nowy stół i wygodne krzesła-fotele dla par zawierających związek małżeński i ich gości, a na podłodze nowoczesne płytki. Ściany zostały udekorowane zdjęciami udostępnionymi przez Poniatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Z salą ślubów skomponowany jest korytarz, zupełnie odmieniony.

Wszystko to sprawia, że miejsce ważne dla wielu osób oddaje powagę i rangę odbywającym się tu uroczystościom.

Remont sali ślubów i korytarza na parterze budynku zrealizowano w ramach zadania „Modernizacja pomieszczeń w budynku Urzędu Miejskiego”.

Zakres prac obejmował: roboty rozbiórkowe drewnianych elementów wykończeniowych i podłogi w sali ślubów; wykonano nowy podkład betonowy w remontowanym pomieszczeniu wraz z izolacją; ułożono nową posadzkę z płyt gresowych; wymieniono instalację elektryczną, drzwi, lampy, kinkiety i osprzęt elektroinstalacyjny; w sali ślubów zamontowano system nagłaśniający oraz klimatyzator; nowe ściany w remontowanych pomieszczeniach pomalowano, wykończono listwami dekoracyjnymi i ozdobną tapetą; salę ślubów wyposażono w krzesła, stół/biurko, komodę, pojawiły się nowe zasłony, rolety, lustro, lampy i dekoracyjne  godło z mosiądzu; na korytarzu zamontowano szafkę wiszącą maskującą elektryczną skrzynkę rozdzielczą, nowe wieszaki, stojak na parasole i elementy dekoracyjne.

Prace remontowe przeprowadzono w oparciu o projekt aranżacji wnętrz firmy KLIMATY Mateusz Szydłowski, Stary Gaj 43B, 24-204 Wojciechów, pod nadzorem Pani Emilii Szydłowskiej.

Koszt przeprowadzonych prac remontowych: 35 944,10 zł brutto.

Koszt zakupionego wyposażenia: 19 725,51 zł brutto.