Aktualności

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej oraz ślubowanie pierwszoklasistów w Społecznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej

Dzisiaj, 20 października, w godzinach popołudniowych, mieliśmy okazje uczestniczyć w dwóch wyjątkowych wydarzeniach, a mianowicie, w Społecznej Szkole w Dąbrowie Wronowskiej, miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej oraz ślubowanie pierwszoklasistów, którzy wraz z całą społecznością szkolną, będą mogli ćwiczyć na wymarzonej i długo wyczekiwanej sali.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu Gminy Poniatowa: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, radni Rady Miejskiej w Poniatowej z przewodniczącą Ewą Baranowską na czele oraz wiceprzewodniczący Janusz Nowomiejski i Seweryn Świątek, dyrektorzy gminnych szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz mieszkańcy Dąbrowy Wronowskiej i Plizina. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. prowadzona przez ks. Piotra Petryka proboszcza parafii w Poniatowej oraz wikariusza parafii w Chodlu Teodora Barteckiego, podczas której wszyscy zebrani otrzymali błogosławieństwo, a nowa sala gimnastyczna została poświęcona, by mogła służyć uczniom i mieszkańcom, wyłącznie na pociechę i korzyść.

Przygotowana przez dzieci oraz nauczycieli część artystyczna, sprawiła zebranym wiele radości i powodów do uśmiechu. Żywiołowe piosenki i występy aktorskie chętnie nagradzane były gromkimi brawami. To właśnie takie akademie pokazują, jak wiele talentów mają nasze dzieci: piękne wokale, doskonałe aktorstwo oraz umiejętność wspólnego działania i niesienia sobie pomocy.

Na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia pan Burmistrz przekazał na ręce uczniów nowe piłki, życząc tym samym, aby miejsce to pozwalało im rozwijać pasje, spędzać wspólnie czas i dbać o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną. Ostatnim, ale jakże wyczekiwanym przez najmłodszych punktem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów. W Społecznej Szkole w Dąbrowie Wronowskiej, w tym roku naukę rozpoczęło sześcioro pierwszoklasistów, którzy dzisiaj uroczyście ślubowali w obecności zebranych gości i Rodziców. W tym wyjątkowym dniu pan Burmistrz obdarował dzieci upominkami oraz skierował w ich stronę moc najlepszych życzeń.Dyrekcji, Obywatelskiemu Stowarzyszeniu Edukacyjnemu „Żaczek” i oraz Gronu Pedagogicznemu dziękujemy za zaproszenie, a wszystkim uczniom, także tym najmniejszym, życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.