Aktualności

Uroczyste otwarcie i poświęcenie sali gimnastycznej i boiska w Niezabitowie

21 października br., odbyła się druga z czterech zaplanowanych w najbliższym czasie uroczystości związanych z otwarciem nowo wybudowanych sal gimnastycznych w Gminie Poniatowa. Dzisiejsze wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej im. E. Szelburg-Zarembiny w Niezabitowie, w którym udział wzięli zaproszeni goście: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, radni Rady Miejskiej w Poniatowej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, kierownicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Poniatowej, dyrektorzy gminnych szkół, sołtysi, nauczyciele, rodzice, uczniowie, mieszkańcy Niezabitowa oraz pobliskich sołectw.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Kaplicy w Niezabitowie prowadzona przez ks. Jerzego Ważnego proboszcza parafii św. Wojciecha w Wąwolnicy, po której zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie nastąpiło poświęcenie sali gimnastycznej i boiska, by mogła służyć uczniom i mieszkańcom.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor szkoły Ireneusz Radomski powitał wszystkich przybyłych gości zapraszając na przygotowaną część artystyczną w wykonaniu dzieci. Widzowie mogli podziwiać przedstawioną akrobatykę, pokazy sportowe, taneczne, przeplatane wierszami oraz śpiewem.

Po występach, burmistrz Poniatowej wraz z zastępcą przekazali na ręce dyrektora nowe piłki oraz wyrazili swoje zadowolenie, że uczniowie korzystając z nowo wybudowanej sali będą mogli rozwijać swoje pasje, dbać o zdrowie oraz spędzać czas wspólnie z rodzinami.

Ostatnim punktem wydarzenia, ale jakże wyczekiwanym przez zgromadzonych był koncert plenerowy na placu szkolnym w wykonaniu zespołu „VOX”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku Gminy Poniatowa pod linkiem: https://www.facebook.com/photo/?fbid=711308334364274&set=pcb.711338391027935