Aktualności

Uroczyste otwarcie boiska przy Zespole Szkół w Poniatowej

1 czerwca 2022 r. na zaproszenie starosty opolskiego Dariusza Piotrowskiego oraz dyrektora Zespołu Szkół w Poniatowej Tatiany Lasoty – Rodzik przedstawiciele Gminy Poniatowa w osobach: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, radni Rady Miejskiej w Poniatowej na czele z Wiceprzewodniczącym Januszem Nowomiejskim, radni powiatowi, ks. dr Piotr Petryk, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, nauczyciele oraz młodzież z Zespołu Szkół w Poniatowej, wzięli udział w uroczystym otwarciu przebudowanego boiska szkolnego. Wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z CKPiT pod batutą Jarosława Mielko. Zwieńczeniem uroczystości była wspólna modlitwa oraz poświęcenie przebudowanego boiska przez proboszcza Parafii Poniatowa ks. Piotra Petryka. Zaproszeni goście zostali poproszeni do symbolicznego przecięcia wstęgi.

Inwestycja realizowana była pn. ,,Przebudowa przyszkolnych obiektów sportowych Zespołu Szkół
w Poniatowej” dofinansowanego z programu ,,Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2020”  ogłoszonego przez Ministra Sportu. Gmina Poniatowa wsparła finansowo zrealizowane zadanie w kwocie 250 tys. zł.

W ramach inwestycji wybudowano dwa boiska sportowe: pierwsze do gry w piłkę nożną, drugie wielofunkcyjne z przeznaczeniem do gry w siatkówkę oraz koszykówkę. Dodatkowo powstała bieżnia lekkoatletyczna, stanowiska do skoku w dal, oświetlenie, przyłącza kanalizacji deszczowej. Boisko zostało ogrodzone oraz zamontowano wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektów sportowych.